IV liga: Jutrzenka Warta - Zawisza Pajęczno 1:0 (0:0)
Klasa B: Jutrzenka II Warta - Iskra Stolec 2:3 (0:2)

18 maja 2013 22:14

W meczu XXVIII kolejki Jutrzenka zasłużenie pokonała w Warcie Zawiszę Pajęczno. Gola na wagę trzech punktów po akcji Sylwestra Pawlaka strzałem głową zdobył Krzysztof Stępiński w 56 min. Juve stworzyło w ciągu 90 minut wiele dogodnych sytuacji, ale było bardzo nieskuteczne. Do przerwy swe idealne sytuacje zaprzepaścili: Maciej Masłowski, Stępiński i Michał Kaczmarek. Goście również byli groźni, ale Tomasz Kwiatkowski był dobrze dysponowany. Druga część gry to nadal przewaga Jutrzenki. W 54 min. głową strzelał Stępiński, ale bramkarz obronił. Dwie minuty później na strzał zdecydował się nasz kapitan Sylwester Pawlak, a piłkę po rykoszecie uprzedzając bramkarza do siatki skierował Stępiński i Juve prowadziło. Minutę później w boczną siatkę trafił aktywny tego dnia Robert Jarecki. W 61 min. Kaczmarek po akcji Pawlaka z kilku metrów strzelił... nad poprzeczką! Minutę później w boczną siatkę trafili goście. W 66 min. po rajdzie Pawlaka goście o mały włos nie strzelili sobie samobója. W 72 min. strzał Kaczmarka obronił bramkarz, a minutę później Kwiatkowski broni groźny strzał napastnika Zawiszy. W 78 min. strzelał Mateusz Maraszek, ale piłka po rykoszecie minęła słupek. W koncówce dwie idealne sytuacje zaprzepaścili goście, bo ich strzały minimalnie minęły nasz słupek. W sumie zasłużone zwycięstwo Jutrzenki i wielka radość naszych piłkarzy! Na meczu wydany został nowy numer Juve gol.

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Pawlak (k), Badowski, Kaczorowski, Mordalski - Jarecki, Jędrzejczak, Masłowski (od 90 min. Marek), Maraszek (od 81 min. P.Chudzik), Kaczmarek - Stępiński (od 90 min. J.Dzieran). Żółta kartka: Marek. Sędziował Kamil Kardacki. Widzów około 200.

W następnej kolejce, w środę 22 maja Jutrzenka o godzinie 17.00 zagra w Moszczenicy z Włókniarzem.

W meczu rezerw Jutrzenka uległa w Warcie Iskrze Stolec 2:3. Gole dla Juve II zdobyli w ostatnich minutach Jędrek Dzieran z karnego i Tomasz Błaszczyk. Skład Jutrzenki II: Bajerski - Gabryś (od 46 min. A.Cybulski), W.Dzieran (k), Stawicki, Musiał (od 83 min. Polowczyk) - Błaszczyk, J.Dzieran, Małolepszy (od 77 min. J.Budziak), Młotkiewicz - Kacyna, Piecyk (od 46 min. R.Cybulski). Żółte kartki: W.Dzieran i Małolepszy. Widzów około 50. Sędziował Jan Rutecki. W następnej kolejce, w niedzielę 26 maja nasze rezerwy zagrają o 15.00 w Goszczanowie z Sokołem.