XXV kolejka: Boruta Zgierz - Jutrzenka Warta 3:2 (2:1)
Klasa B: LZS Pyszków - Jutrzenka II Warta 1:3 (1:2)

01 maja 2013 17:59

W meczu XXV kolejki Jutrzenka, 1 maja po najsłabszym meczu w sezonie przegrała w Zgierzu z Borutą. Już w 5 minucie złe wybicie Sylwka Pawlaka głową na gola zamienił zawodnik gospodarzy. Od 18 min. Juve grało w osłabieniu, bo w polu karnym Tomasz Jędrzejczak faulował napastnika Boruty i otrzymał czerwoną kartkę, a karnego miejscowi zamienili na drugiego gola! Juve grając w dziesiątkę wreszcie zaczęło grać, choć na nierównej płycie wyglądało to naprawdę słabo! Dopiero w 39 min.po indywidualnej akcji Roberta Jareckiego z bliska trafił do siatki Maciej Masłowski i wróciliśmy do gry. W 41 min. strzał Michała Mordalskiego z rzutu wolnego obronił bramkarz, a w ostatniej akcji tej części Tomasz Kwiatkowski wybronił w sytuacji sam na sam. Po przerwie strzał zawodnika Boruty w 52 min. minął minimalnie nasz słupek, a minutę później grano już 10 na 10, bo czerwoną kartkę otrzymał gracz ze Zgierza! W 56 min. to Juve grało w przewadze, po brutalnym faulu na Fabiano i drugiej czerwonej kartce dla zawodnika Boruty. Gdy w 73 min. gola głową po akcji Jareckiego zdobył Michał Kaczmarek wydawało się, że Juve zgarnie całą pulę! To jednak miejscowi atakowali i stwarzali sytuacje! Dwie pierwsze wybronił nasz bramkarz, ale w 83 min. po błędzie Mordalskiego zawodnik Boruty przelobował naszego bramkarza i Juve zasłużenie przegrało mecz, który mogło wygrać!

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski (k) - Nowicki (od 61 min. J.Dzieran), Jędrzejczak, Marek, Pawlak - Kaczmarek, Valente, Jarecki, Masłowski, Mordalski - Stępiński. Żółte kartki: Kaczmarek, Valente, Mordalski. Czerwona kartka: Jędrzejczak - 18 min. za faul. Widzów około 100, w tym 40 za Jutrzenką, a wśród nich nasz spiker i jednocześnie wiceprezes klubu  Edward Stasiak.

W XXVI kolejce, 4 maja (sobota) Jutrzenka podejmować będzie w Warcie o godzinie 17.00 Zjednoczonych Stryków.

W meczu klasy B, nasze rezerwy 1 maja wygrały w Pyszkowie 3:1, po golach Jakuba Kobusiewicza w 19 min., Wiktora Wawrowskiego w 25 min. i Jędrka Dzierana w 49 min. W drugiej połowie, w 64 min. karnego nie wykorzystał Rafał Cybulski. Skład Juve II: Bajerski - Małolepszy, R.Cybulski, A.Cybulski, Hanszla - Sobczyk (k), J.Kobusiewicz, Dzieran, Grzelak - Wawrowski, Piecyk. Żółte kartki: Małolepszy, Wawrowski, A.Cybulski. Widzów około 50, w tym z Warty 8. W następnej kolejce, w niedzielę - 5 maja o godzinie 11.00 nasze rezerwy podejmować będą w Warcie Kalinową.