XXI kolejka: Jutrzenka Warta - Orlęta Cielądz 4:0 (3:0)
Juve lepszym beniaminkiem!

13 kwietnia 2013 20:39

W pierwszym tegorocznym, oficjalnym meczu Jutrzenka w sobotę, 13 kwietnia na sztucznej trawie w Sieradzu pewnie pokonała innego beniaminka - Orlęta Cielądz 4:0. Do przerwy Juve prowadziło 3:0, choć goście mogli, a nawet powinni zdobyć przynajmniej dwa gole! W 21 min. po dośrodkowaniu Michała Kaczmarka strzałem głową prowadzenie Jutrzence dał Mateusz Maraszek. W 24 min. po rożnym zawodnik gości trafił w poprzeczkę. W 32 min. Radosław Badowski strzałem z 40 metrów zdobył drugiego gola! Gol przypominał słynne trafienie Marka Citki z meczu Ligi Mistrzów Widzewa z Atletico Madryt! W doliczonym czasie gry goście mieli znów rzut rożny i trafili w nasz słupek. Błyskawiczna kontra Juve i po podaniu Kaczmarka do pustej bramki z bliska trafił Robert Jarecki! W przerwie meczu humory naszym kibicom dopisywały!  Druga część gry nie była już tak emocjonująca, choć sytuacje były. Zaprzepaścili je z naszej strony: Kaczmarek, Stępiński, Maraszek i Jędrek Dzieran. W ostatniej minucie po składnej akcji Juve strzelał Dzieran, a skuteczną dobitką popisał się Krzysztof Stępiński ustalając wynik meczu na 4:0!!! Warto odnotować debiuty w naszych barwach Jędrka Dzierana i Piotra Marka! Tak więc w rywalizacji dwóch beniaminków zdecydowanie lepsze nasze Juve, bo jesienią wygraliśmy w Cielądzu 5:0! Sobotni mecz z trybun obserwował piłkarz Widzewa - Mariusz Stępiński, który dzień wcześniej strzelił gola dla RTS-u w wyjazdowym spotkaniu w Szczecinie z Pogonią!

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski (k) - Nowicki, Kaczorowski (od 63 min. Valente), Pawlak, Mordalski - Jarecki (od 87 min. Marek), Maraszek, Badowski, Kaczmarek (od 74 min. J.Dzieran) - Masłowski (od 83 min. Jędrzejczak), Stępiński. Żółte kartki: Pawlak, Badowski, Kaczmarek. Sędziował Marcin Paraszkiewicz. Widzów około 100.

W następnej kolejce, 20 kwietnia (sobota) Jutrzenka o godzinie 17.00 zagra w Łęczycy z Górnikiem.