IV liga: Jutrzenka Warta - Pilica Przedbórz 2:1 (1:0)
Pokazali charakter! Zmiennicy ratują Juve!

24 listopada 2012 16:17

W zaległym meczu IV ligi Jutrzenka pokonała w Warcie Pilicę Przedbórz 2:1 zdobywając zwycięskiego gola w 93 minucie!!! Mecz był ciekawym widowiskiem, a oba zespoły stworzyły wiele sytuacji bramkowych! Pierwsza połowa to przewaga Jutrzenki. W 5 min. Piotr Sajda niespodziewanie otrzymał piłkę na 5 metrze, ale nie oddał strzału na bramkę. W 10 z rzutu wolnego uderzał Radek  Badowski, ale obok bramki. Pięć minut później strzał Sajdy w krótki róg bramkarz wybronił na rzut rożny. W 18 min. nasz Tomasz Kwiatkowski wybronił strzał z 25 metrów, a dwie minuty później podobny strzał Macieja Masłowskiego obronił bramkarz gości. W 33 min."Kwiatek" ładnie obronił strzał gości lądując z piłką na linii bramnkowej, a dwie minuty później uderzenie napastnika Pilicy minęło naszą bramkę. W 36 minucie goście powinni prowadzić, ale w sytuacji sam na sam napastnik Pilicy trafił w słupek! Minutę później po akcji Sajdy obrońca Pilicy strzeliłby samobója, ale bramkarz obronił. W 42 min. po dalekim podaniu Pawła Kaczorowskiego, piłkę przepuścił Masłowski, a niezawodny w ostatnich meczach Mateusz Maraszek z 16 metrów dał nam znów prowadzenie! W 45 min. po ładnej, kombinacyjnej akcji Fabiano minimalnie przestrzelił! Druga połowa zaczęła się od sytuacji Juve (W 52 min. Sajda nie trafił z bliska w piłkę, a w 54 min. po minięciu bramkarza trafił w słupek!!!) i gola... Pilicy. W 68 min. po błędzie Sylwka Pawlaka goście wywalczyli rzut rożny, a po nim z bliska wyrównali! W końcówce sędzia szastał kartkami i w 90 minucie Juve grało w przewadze! W 3 minucie doliczonego czasu gry zmiennicy dali nam trzy punkty! Po podaniu Piotra Tomaszewskiego Krzysztof Stępiński zdobył zwycięskiego gola! Radości piłkarzy i kibiców nie było końca! Piłkarze Łukasza Masłowskiego pokazali charakter, z którego słynął kiedyś Widzew Franka Smudy, u którego grał również nasz trener!

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Fabiano, Kaczorowski, Pawlak, Mordalski - P.Chudzik (od 60 min. Stępiński), Maraszek, Badowski (od 69 min. Jarecki), Kaczmarek - Masłowski (od 78 min. Jędrzejczak), Sajda (k) (od 86 min. Tomaszewski). Żółte kartki: Mordalski, Maraszek, Sajda. Widzów około 200, w tym z Pilicy 2. Sędziował Michał Wróblewski.