IX kolejka: Zjednoczeni Stryków - Jutrzenka Warta 5:2 (1:2)
Klasa B: Jutrzenka II Warta - Zapole 1:5 (1:3)

22 września 2012 22:10

Porażką Jutrzenki zakończył się mecz IX kolejki w Strykowie ze Zjednoczonymi. Szkoda, bo Juve grało dobrze i nawet prowadziło do przerwy, ale czerwona kartka dla Przemka Chudzika pokrzyżowała plany taktyczne tego spotkania. Gospodarze już w 11 min., objęli prowadzenie, choć trzeba przyznać, że dwóch zawodników Zjednoczonych było na spalonym! Juve grało otwartą piłkę i zasłużenie szybko wyrównało i nawet wyszło na prowadzenie! W 24 min. po akcji Roberta Jareckiego swego gola zdobył Piotr Sajda (strzał lewą nogą w górny róg bramki). W 30 min. po akcji Sajdy Krzysztof Stępiński z bliska pokonał bramkarza czym ucieszył kibiców Jutrzenki i... swego brata Mariusza, piłarza Widzewa Łodź! Niestety nadeszła 38 minuta. Przemek Chudzik wpadł w polu karnym na napastnika gospodarzy i sędzia podyktował karnego i pokazał czerwoną kartkę naszemu zawodnikowi! Na szczęście zawodnik Zjednoczonych karnego przestrzelił, ale druga połowa to szybkie wyrównanie miejscowych. W 48 min. był remis, co podcięło naszym skrzydła. W 57 min. naszego "Kwiatka" przelobował zawodnik gospodarzy i przegrywaliśmy. W 69 min. straciliśmy czwartego gola, a trzy minuty później piątego i było po meczu. Jeszcze w 78 min. Piotr Sajda był w sytaucji sam na sam, ale przegral pojednynek z bramkarzem.

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - P.Chudzik, Maraszek, Pawlak, Mordalski - Jarecki, Masłowski (od 56 min. Nowicki), Fabiano (od 73 min. Dobrzański), Kaczmarek (od 87 min. Królikowski) - Sajda (k), Stępiński. Żółte kartki: Kaczmarek, Stępiński. Czerwona kartka: P.Chudzik (38 minuta za faul). Widzów około 100, w tym 27 za Jutrzenką.

W zaległym meczu I kolejki Jutrzenka w środę, 26 września o 16.30 podejmować będzie Mazovię Rawę Mazowiecką.

W meczu V kolejki nasze rezerwy przegrały  w Warcie z Zapolem 1:5. Gola dla Juve już w 4 minucie zdobył Piotr Tomaszewski. Później strzelali już tylko goście i zasłużenie wygrali. Skład Jutrzenki II: A.Budziak - Małolepszy (od 40 min. A.Cybulski, od 55 min. Dzieran), Kamola (od 43 min. Stawicki), J.Kobusiewicz, Musiał - Janiak, A.Budziak (k), R.Cybulski (od 45 min. Nowicki), Hanszla - Sobczyk, Tomaszewski. Żółte kartki: Kamola, Hanszla. Sędziował Jan Rutecki. Widzów około 100.

W następnej kolejce Jutrzenka II zagra w Stolcu z Iskra w niedzielę, 30 września o godzinie 13.00.