XXV kolejka: Jutrzenka Warta - Warta Działoszyn 1:5 (0:5)
Nie sprostali liderowi, choć drugą połowę... wygrali!

21 maja 2023 13:16

W meczu XXV kolejki, w sobotę 20 maja Jutrzenka nie dała rady liderowi tabeli Warcie Działoszyn przegrywając 1:5. Wynik nie pozostawia złudzeń kto był lepszy, choć trzeba przyznać, że początek meczu i druga połowa należały do Juve. Jednak to za mało na doświadczony zespół z Działoszyna, który wygrał już dziesiąty mecz z rzędu (wszystkie wiosną!!!). Warta potrzebowała 13 minut, by zdobyć aż 5 goli! W rywalizacji strzelców padł remis, bo zarówno nasz lider Dawid Kępniak, jak i wicelider Cezary Stefańczyk strzelili po jednym golu! W drugiej połowie sędzia mimo, że mecz nie był brutalny pokazał aż cztery czerwone kartki!!!

Relacja z tego meczu:

4 min. - dobra okazja Juve - dośrodkowania wzdłuż bramki nie skończyli - Kacper Kaźmierczak i Piotr Ostrowski;

9 min. - strzał Cezarego Stefańczyka minął nasz słupek;

11 min. - strzał Szymona Andrzejewskiego - bramkarz gości obronił;

15 min. - strzał z rzutu wolnego Dawida Kępniaka wylądował na poprzeczce;

17 min. - strzał Dawida Kępniaka - górą bramkarz Warty;

18 min. - strzelał Stefańczyk - Marek Wojciechowski obronił;

23 min. - po rzucie rożnym gola zdobył Marcin Adamczyk - 0:1!

26 min . - Krystian Nagieł w sytuacji sam na sam pokonał naszego bramkarza - 0:2!!!

29 min. - strzał z rzutu karnego Cezarego Stefańczyka - 0:3!!!

33 min. - strzał Nagieła - nasz Marek Wojciechowski był bez szans - 0:4!

34 min. - Kacper Kaźmierczak z bliska strzałem głową nie trafił do bramki;

35 min. - Marek Wojciechowski nie trafił w piłkę poza polem karnym - Peter Sobera wbiegł z piłką do bramki - 0:5!!!

36 min. - okazja Jutrzenki - Dominik Szczawiński nie zdążył do piłki wzdłuż bramki;

40 min. - strzał gości obronił nasz bramkarz;

44 min. - okazja Juve - goście byli blisko samobója;

48 min. - po podaniu Piotra Kobierskiego - Dawid Kępniak pokonał bramkarza gości - 1:5!!! Protestujący trener Warty otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić ławkę rezerwowych;

58 min. - czerwona kartka dla zawodnika gości!

59 min. - czerwona kartka dla naszego Dawida Maciaszczyka za faul;

61 min. - strzał z rzutu wolnego - obronił nasz Marek Wojciechowski;

63 min. - druga żółta kartka Szymona Andrzejewskiego - gramy w dziewięciu na dziesięciu!

67 min. - Marek Wojciechowski obronił strzał z pola karnego;

72 min. - Dominik Młotkiewicz z bliska nie trafił do pustej bramki;

84 min. - strzał z rzutu wolnego Dawida Kępniaka - nad bramką;

89 min. - strzał Cezarego Stefańczyka z rzutu wolnego obronił Marek Wojciechowski.

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Nowicki, Maciaszczyk, Andrzejewski, Pawlak - Szczawiński (od 54 min. Grembowicz), Jóźwiak (od 62 min. Młotkiewicz), Kobierski (k), Kaźmierczak (od 69 min. Ciołek), Ostrowski (od 74 min. Musiał) - Kępniak. Trener Włodzimierz Dzieran. Żółte kartki: Andrzejewski - dwie, Kobierski, trener Dzieran. Czerwone kartki: Maciaszczyk - 59 min. za faul, Andrzejewski - 63 min. - dwie żółte. Sędziował Paweł Ubycha. Widzów około 100.

W następnej kolejce, w niedzielę 28 maja o godzinie 17.00 zagramy w Warcie z Hetmanem Rusiec. Mecz wyjazdowy z rezerwami Warty Sieradz zaplanowany na 24 maja został przełożony na 31 maja.