V kolejka: Piast Błaszki - Jutrzenka Warta 2:1 (2:1)
Derby dla Piasta! Gorąco na boisku i trybunach!

12 września 2022 20:17

W meczu derbowym rozegranym w niedzielę, 11 września Jutrzenka uległa w Błaszkach tamtejszemu Piastowi 1:2. Mecz choć nie stał na najwyższym poziomie, to jednak przyniósł wiele emocji. "Kości trzeszczały", nikt się nie oszczędzał, a to że nikt nie otrzymał czerwonej kartki to wielka sztuka! Gorąco było też na trybunach, gdzie obie strony były dalekie od ideału kibicowania. Fani Juve z oprawą i pirotechniką, zaś miejscowi jak zwykle próbowali zerwać flagę Jutrzenki! Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i obie strony rozeszły się po meczu, choć "rozmowom" przy autokarze kibiców z Warty nie było końca!

Relacja z tego meczu:

2 min. - strzał zawodnika Piasta broni nasz Szymon Komorek, ale wobec dobitki jest bezradny - 1:0;

12 min. - strzał Dawida Kępniaka - niestety obok słupka;

22 min. - strzelał z bliska Emilian Sulgan - 2:0!

32 min. - zagranie ręką w polu karnym - jedenastka dla Juve - strzelał Dawid Kępniak - Tomasz Kwiatkowski obronił, ale dobitka Kempesa dała gola Juve - 2:1!

34 min. - strzelał Piotr Kobierski - obok bramki;

44 min. - zamieszanie na boisku - mała "bójka" piłkarzy, nerwowo też było na trybunach!

48 min. - idealna okazja dla Juve - Dominik Młotkiewicz nie trafił z bliska do bramki!

57 min. - strzał Adriana Sroczyńskiego - obok naszej bramki;

58 min. - strzał Dominika Młotkiewicza - obok okienka!

63 min. - strzał z rzutu wolnego Sroczyńskiego - nasz bramkarz obronił;

88 min. - okazja Kamila Woźniaka - zbyt lekki strzał - obrońcy wybili z bramki!

Skład Jutrzenki: Komorek - Nowicki, Maciaszczyk, Pawlak, Świtała (od 84 min. Łuczak) - Szczawiński (od 63 min. Ostrowski), Jóźwiak, Kobierski (k), Młotkiewicz (od 63 min. Woźniak) - Andrzejewski (od 63 min. Sajda), Kępniak. Trener Włodzimierz Dzieran. Żółte kartki: Komorek, Pawlak, Jóźwiak, Kobierski, Świtała. Sędziował Przemysław Berliński. Widzów około 200,  w tym za Juve około 70.

W następnej kolejce, w niedzielę 18 września o godzinie 15.30 zagramy w Warcie z liderem Złoczewią Złoczew. Na meczu wydany zostanie nowy numer Juve gol.