IV KOLEJKA: ORLĘTA CIELĄDZ - JUTRZENKA 0:5 (0:3)
FILM Z MECZU Z WŁÓKNIARZEM ZGIERZ

29 sierpnia 2012 18:01

Jutrzenka pewnie wygrała w Cielądzu 5:0, będąc zespołem zdecydowanie lepszym i panującym nad wydarzeniami boiskowymi od pierwszej do ostatniej minuty. Już w 10 min. błąd obrony gospodarzy wykorzystał nasz Robert Jarecki, który płaskim strzałem z pola karnego pokonał bramkarza Orląt. W 19 min. po rzucie wolnym Michała Mordalskiego "Jaro" uprzedził bramkarza i strzałem głową podwyższył wynik meczu na 2:0 dla Juve. W 26 min. po pięknej kombinacji Krzysztof Stępińki - Jarecki (przerzut piłki nad głowami obrońców)  - "Stempel" strzałem   w długi róg odbiera miejscowym wiarę w końcowy sukces! W 32 min. Stępiński strzelał w dogodnej sytuacji, ale piłka minęła bramkę. W 40 min. odnotowaliśmy pierwszą groźną akcję gospodarzy, ale strzał zawodnika z Cielądza minął wysoko bramkę Jutrzenki. Po przerwie Orlęta postawiły wszystko na jedną kartę, a że tego dnia byli zaledwie "pisklętami" nie zdołali zdobyć choćby honorowego gola. W 49 min. strzał z pola karnego poszybował nad bramką Tomasza Kwiatkowskiego, a uderzenie z 65 min. nasz 'Kwiatek" wyłapał na raty. W 70 min. z dystansu uderzał Przemysław Chudzik, ale obok słupka. W 72 min. akcję Jareckiego Krzysztof Stępiński zakończył golem na 4:0, zaś trzy minuty później Tomek Królikowski wypuścił w uliczkę naszego snajpera - Roberta Jareckiego i ten wykorzystał sytuację sam na sam, choć trzeba przyznać, że znajdował się na pozycji spalonej. Tak więc Jaro skompletował hat-tricka, co w IV lidze zdarzyło się zawodnikowi Jutrzenki... no właśnie trudno sobie przypomnieć kiedy! Na pewno nie w tym stuleciu! W końcówce rozluźnione Juve kontrowało i mogło zdobyć kolejne gole. W 88 min. strzał Michała Kaczmarka obronił nogami bramkarz, w 92 min. strzał piętą Jareckiego zatrzymał się tuż przed bramką, a uderzenie Królikowskiego z 93 min. przeleciało nad bramką. W sumie załsużone zwycięstwo Juve, pierwsze w tym sezonie, i po ponad 11 latach znów kibice z Warty mogą się cieszyć z trzech punktów w IV lidze!!!

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Nowicki (k), Jędrzejczak, Maraszek, Pawlak - Stępiński (od 84 min. Dobrzański), Fabiano, Badowski (od 73 min. Królikowski), Mordalski (od 61 min. Kaczmarek) - Jarecki, Masłowski (od 46 min. P. Chudzik). Żółte kartki: Kwiatkowski, Mordalski, Masłowski. Sędziował: Adam Dolny (Łódź). Widzów około 150, w tym z Warty 21.

W V kolejce, w niedzielę, 2 września o godzinie 17.00 Jutrzenka podejmować będzie Górnika Łęczyca, zaś zaległy mecz z Mazovią odbędzie się 26 września, o godzinie 16.30 w Warcie.