XXXVI kolejka: Jutrzenka Warta - ŁKS II Łódź 0:4 (0:0)
Wytrzymali godzinę z III-ligowcem! Masło nie pomógł!

13 czerwca 2021 08:17

W meczu XXXVI kolejki, w sobotę 12 czerwca Jutrzenka grała na swoim stadionie z mistrzem IV ligi, przyszłym III-ligowcem rezerwami ŁKS-u. Mimo bardzo dobrej gry i wyniku bezbramkowym przez blisko godzinę ostatecznie osłabione Juve (nie zagrał Piotr Burski, a na ławce było trzech zawodników), to goście zgarnęli trzy punkty wygrywając 4:0. Naszym piłkarzom należą się brawa za ambicję i zaangażowanie. Gdyby tak było w każdym meczu, pewnie nie spadlibyśmy do klasy okręgowej! Mecz z trybun obserwował Łukasz Masłowski - nasz były trener, przymierzany ponownie na dyrektora sportowego Widzewa Łódź! Na meczu wydany został nowy numer Juve gol!

Relacja z tego meczu:

10 min. - strzał zawodnika gości - nasz bramkarz obronił;

25 min. - kolejne uderzenia zawodnika ŁKS-u - Norbert Florczak nie dał się zaskoczyć;

27 min. - okazje Jutrzenki - najpierw strzelał Adam Lewczuk - bramkarz obronił, a za chwilę strzelał Maciej Dudek - znów górą bramkarz ŁKS-u!

32 min. - strzał Radosława Jurkowskiego - wysoko nad bramką;

36 min. - strzał głową zawodnika gości - Florczak obronił;

37 min. - groźny strzał z dystansu - Florczak z trudem wybił na rzut rożny;

44 min. - strzał zawodnika ŁKS-u minimalnie minął nasz słupek;

47 min. - strzał gości - obok naszego okienka;

52 min. - kolejne uderzenie zawodnika gości - piłka znów obok naszej bramki;

56 min. - napór ŁKS-u - kolejne uderzenie nad naszą bramką;

58 min. - gol dla gości - z bliska do siatki trafił Maciej Radaszkiewicz - 0:1!

63 min. - strzał zawodnika ŁKS-u nad bramką;

66 min. - okazje do wyrównania dla Juve - najpierw strzelał Adam Lewczuk, a potem Emilian Sulgan - jednak obok słupka!

68 min. - goście trafili w słupek naszej bramki;

77 min. - samobójcze trafienie naszego Pawła Dryki - 0:2!!!

83 min. - w sytuacji sam na sam Ebenezer Kulechukwu zdobywa trzeciego gola - 0:3

86 min. - kolejny gol dla gości - 0:4!

90 min. - strzał z rzutu wolnego Radosława Jurkowskiego - piłka ląduje nad bramką.

Skład Jutrzenki: Florczak - Dryka, Smolarek, Piotr Kobierski (od 80 min. Wojciechowski), Pawlak (k) - Pałucki (od 68 min. Cichosz), Jurkowski, Dudek, Cyprian Lewandowski (od 88 min. Piotr Ostrowski), Sulgan - Lewczuk. Trener Jarosław Wargowiak. Sędziował Wojciech Pawlak. Widzów około 50.

W następnej kolejce, w sobotę 19 czerwca o godzinie 17.00 zagramy w Piotrkowie Trybunalskim z Polonią.