Sylwin Donart nie jest już trenerem Jutrzenki Warta!!!
XXVIII kolejka: Ceramika O. - Jutrzenka Warta 2:1 (1:0)

01 maja 2021 16:51

Na swym posiedzeniu 3 maja zarząd klubu zdecydował o zakończeniu współpracy z trenerem Sylwinem Donartem! Powód? Jeden, ale najważniejszy. Brak wyników sportowych, a porażka 1 maja w Opocznie z ostatnią w tabeli Ceramiką przelała czarę goryczy naszych działaczy.

Sylwin Donart w dziewięciu meczach ligowych zdobył zaledwie 4 punkty (jedno zwycięstwo i jeden remis oraz siedem porażek, w tym z Nerem Poddębice i Ceramiką Opoczno, czyli słabeuszami ligi!). Osiągnął gorsze wyniki od swego poprzednika Tomasza Jaworskiego (6 punktów w siedmiu meczach oraz klęska w pucharze z Orkanem Buczek).

Kto zostanie jego następcą? Dowiemy się dziś, czyli 4 maja podczas treningu seniorów pod wodzą nowego już trenera. Mecz w Opocznie z trybun oglądał Jarosław Wargowiak (trener z Łodzi) i jego akcje stoją najwyżej. Rozmowy trwają!

W meczu XXVIII kolejki, w sobotę 1 maja Jutrzenka grała w Opocznie z Ceramiką przegrywając niestety  z ostatnią drużyną tabeli!!! To raczej koniec marzeń o pozostaniu w IV lidze.

Relacja z tego meczu:

10 min. - strzał Emiliana Sulgana nad bramką;

12 min. - okazja Juve - Piotr Burski w polu karnym zamiast strzelać podawał niecelnie;

17 min. - strzał Macieja Dudka - bramkarz z kłopotami obronił;

23 min. - okazja Ceramiki - ratuje nas Sylwek Pawlak!

24 min. - Adam Lewczuk w znakomitej sytuacji strzelił nad bramką;

28 min. - strzał Marcina Mireckiego - nasz bramkarz obronił;

29 min. - akcja Adama Lewczuka - strzał obok słupka;

33 min. - rzut wolny pośredni z 7 metrów, strzał w Adama Lewczuka - rzekome zagranie ręką - rzut karny dla Ceramiki - 1:0!

40 min. - strzał z dystansu - rykoszet - Norbert Florczak obronił;

40 min. - strzał głową po rzucie rożnym - nad naszą bramką;

43 min. - strzał z dystansu Cypriana Lewandowskiego - obok słupka;

44 min. - akcja Adama Lewczuka - za słaby strzał w bramkarza;

60 min. - strzał gospodarzy wysoko nad bramką;

61 min. - kolejny strzał nad naszą bramką;

67 min. - gol z bliska dla Ceramiki - na szczęście nieuznany;

69 min. - po rzucie rożnym Cypriana Lewandowskiego strzał głową Piotra Burskiego - 1:1!!!

72 min. - akcja Marcina Mireckiego - strzał z 16 metrów - 2:1!!!

83 min. - strzał głową zawodnika gospodarzy - nasz bramkarz obronił;

84 min. - strzał napastnika Ceramiki - tuż nad bramką;

86 min. - Jutrzenka gra w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Piotra Burskiego;

88 min. - strzał z rzutu wolnego - obronił nasz bramkarz;

90 min. - strzał zawodnika Ceramiki w naszego bramkarza;

Skład Jutrzenki: Florczak - Dryka, Kobierski, Pawlak (k), Michal Lewandowski - Lewczuk, Smolarek (od 36 min. Jurkowski), Dudek, Cyprian Lewandowski (od 60 min. Młotkiewicz), Sulgan (od 56 min. Cichosz) - Burski. Trener Sylwin Donart. Sędziował Szymon Michniewicz. Żółte kartki: Lewczuk, Burski - dwie, Cyprian Lewandowski, Dudek. Czerwona kartka: Piotr Burski - 86 min. - za dwie żółte.

W następnej kolejce, w sobotę 8 maja o godzinie 17.00 zagramy w Kwiatkowicach.