Puchar Polski: Jutrzenka Warta - Pelikan Łowicz 0:7 (0:3)
Bez historycznego awansu i ... zegara!?

30 lipca 2020 06:10

Niestety Jutrzenka nie zagra w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. W półfinale, w środę 29 lipca nasi piłkarze ulegli III-ligowemu Pelikanowi Łowicz 0:7. Wynik trochę za wysoki jak na różnicę tylko jednej klasy rozgrywkowej, ale taki jest sport. Czasami brutalny i sprowadzający nas na ziemię. W finale 5 sierpnia Pelikan zagra z Unią Skierniewice, która we wtorek wygrała w Sieradzu z Wartą 3:0. Zwycięzca zgarnie 40 tysięcy zł i zagra w I rundzie centralnej z Widzewem Łódź.

Jutrzenka tym samym nie awansowała po raz pierwszy w historii do finału województwa łódzkiego i nie otrzyma 10 tysięcy zł przeznaczonych dla finalistów. Bardzo zmartwiło to nasz zarząd, który po cichu liczył, że połowa tej kwoty (połowa miała być dla piłkarzy) zostanie przeznaczona na zakup zegara stadionowego! Szukamy więc nadal sponsorów, którzy pomogą sfinansować tę inwestycję!

Na meczu wydany został nowy numer Juve gol, poświęcony w całości historii występów Jutrzenki w rozgrywkach pucharowych!

Relacja z meczu:

11 min. - groźna akcja gości - jednak udało nam się  wybić piłkę z linii bramkowej;

12 min. - po rzucie rożnym strzał zawodnika Pelikana dał prowadzenie gościom - 0:1;

25 min. - strzał napastnika obronił nasz bramkarz;

29 min. - po rzucie rożnym strzał głową Adriana Freta minął minimalnie słupek!

35 min. - strzał z rzutu wolnego obok naszej bramki;

37 min. - akcja gości - Filip Kowalczyk z bliska trafia do siatki - 0:2!

45 + 2 min. - po rzucie rożnym tracimy trzeciego gola - 0:3!

55 min. - strzał Adriana Freta - bramkarz Pelikana obronił;

60 min. - strzał z bliska - 0:4!

64 min. - karny dla gości - Wiktor Wojciechowski obronił strzał Piotra Piekarskiego, ale wobec jego dobitki był już bezradny - 0:5!

75 min. - Piotr Burski nie wykorzystał rzutu karnego - bramkarz Pelikana był górą!!!

80 min. - bezradne Juve - 0:6!

87 min. - samobójcze trafienie naszego kapitana Sylwestra Pawlaka - 0:7!!!

Skład Jutrzenki:

Wojciechowski - Dryka, Bednarek (od 70 min. Graczykowski), Młynarski, Pawlak (k) - Jarecki (od 82 min. Młotkiewicz), Piotr Kobierski (od 46 min. Ręcicki), Dudek, Lewandowski (od 75 min. Sulgan) - Fret, Burski. Trener Michał Łochowski. Widzów około 300. Sędziował Wojciech Kretek.

W II kolejce sezonu ligowego Jutrzenka w sobotę, 1 sierpnia o 12.00 zagra w Zelowie z Włókniarzem.