Sparing: Jutrzenka Warta - Orkan Buczek 1:3 (1:1)
Sparing: Jutrzenka Warta - piłkarze z Brazylii 5:0 (1:0)

13 lipca 2019 21:43

W drugim meczu sparingowym rozegranym w środę 17 lipca w Warcie Jutrzenka uległa innemu IV-ligowcowi - Orkanowi Buczek 1:3. Gola dla Juve zdobył już w 5 minucie strzałem głową Piotr Burski, który jest  bardzo blisko przejścia do naszego klubu. W 10 minucie po faulu Kacpra Pipczyńskiego sędzia podyktował karnego. Pierwszy strzał obronił testowany bramkarz Juve, ale wobec dobitki nie miał szans i był remis. W drugiej połowie, gdy na boisku pojawili się zmiennicy Orkan strzelił dwa gole. Najpierw w 60 minucie z rzutu wolnego gola zdobył Mariusz Zawodziński (były gracz Widzewa, ostatnio Warta Sieradz), a w 83 minucie ładnym uderzeniem w okienko napastnik Orkana ustalił wynik meczu. W tym meczu w Juve testowano aż siedmiu zawodników, w tym dwóch z KS Opatówek i jednego z KKS Kalisz. Spotkanie obejrzało blisko 100 spragnionych piłki nożnej fanów Juve i nie tylko!

Skład Jutrzenki: testowany bramkarz (KS Opatówek) - testowany zawodnik (KS Opatówek), Bednarek, Jakub Młynarski, Pipczyński - Adrian Fret, Piotr Kobierski, Dudek, Łukasz Grabowski (KKS Kalisz) - Piotr Burski, Marcin Kobierski. Na zmiany wchodzili: Chachuła - Młotkiewicz, Sulgan, Krystek, Pałucki, Zabielski, Graczykowski, Paprota, testowany zawodnik.

W kolejnym sparingu, w sobotę 20 lipca o godzinie 11.00 zagramy w Warcie z Włókniarzem Zelów. O tej samej godzinie w Sieradzu zagra z Wartą - łódzki Widzew!

W pierwszym meczu sparingowym, w sobotę 13 lipca Jutrzenka zagrała z piłkarzami pochodzącymi z Brazylii wygrywając pewnie 5:0! W Juve testowano czterech zawodników, a ponadto zarząd rozmawiał z doświadczonym Piotrem Burskim! Gole dla Juve zdobywali: Adrian Fret-2, Jakub Młynarski, Dominik Młotkiewicz, Filip Krystek.

Skład Jutrzenki: Adrian Olejnik (bramkarz z Łodzi) - Pipczyński, Jakub Młynarski (Sokół Kleczew), Graczykowski, Zabielski - Szymon Andrzejewski (nasz wychowanek, obecnie SMS Łódź), Piotr Kobierski, Paprota, Pawlak - Adrian Fret (Tur Turek), Sulgan. Na zmiany wchodzili: Młotkiewicz, Dudek, Krystek, Bednarek i Pałucki. Mecz sęzdiował Fabiano Valente. Widzów około 50.