PIAST BŁASZKI - JUTRZENKA WARTA 2:1 (2:1)!!!

01 kwietnia 2012 18:49

Zakończyła się wspaniała passa Jutrzenki.Po 18 ligowych zwycięstwach z rzędu, w niedzielę 1 kwietnia (notabene w prima aprilis) Juve przegrało w meczu derbowym z Piastem Błaszki 1:2. Ta porażka najbardziej boli kibiców, którzy mimo dopingu, licznej obecności i oprawy pirotechnicznej, nie doczekali się wygranej swej drużyny. Juve do przerwy przeważało nadziewając się na kontry Piasta i dwie z nich zakończyły się golami Arkadiusza Kaczmarka (lob z 35 metrów w 6 min. i ładne uderzenie z 16 metrów w 30 min). Juve mimo dogodnych sytuacji tylko raz do przerwy pokonało Kamańczyka. W doliczonym czasie gry Tomasz Królikowski strzałem pod poprzeczkę dał nadzieję warckim fanom na drugą połowę. Niestety w drugiej części gry Juve nie miało szczęścia, bo strzały Przemka Chudzika lądowały na poprzeczce (61 min) i słupku (71 min.), a dobitki były blokowane przez obrońców lub padały łupem najlepszego na boisku bramkarza gospodarzy. W 80 min. strzał  z rzutu wolnego Roberta Jareckiego minimalnie minął poprzeczkę. Juve przegrało pierwszy mecz w sezonie, szkoda, że akurat ten derbowy!

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Świętczak, Badowski, Tworek, Pawlak - Królikowski, Maraszek, P.Chudzik (k), Jarecki (od 87 min. Gil) - Sajda, Kobierski. Żółte kartki: Maraszek, Tworek. Sędziował Robert Felcenloben. Widzów blisko 400, w tym z Warty 200.

W XIX kolejce, w Wielką Sobotę, 7 kwietnia o godzinie 16.00 Jutrzenka zagra w Warcie z Gal Gazem Galewice. Na meczu wydany zostanie nowy numer Juve gol.