XXXV kolejka: Astoria Szczerców - Jutrzenka 0:3 (0:2)
Juve bez prezesa! Rezygnacja Zbigniewa Zakrzewskiego!

03 czerwca 2016 20:17

W meczu XXXV kolejki Jutrzenka w sobotę 4 czerwca grała w Szczercowie z Astorią wygrywając 3:0. Juve wróciło na piąte miejsce w tabeli i już na pewno w przyszłym sezonie zagra w IV lidze. Nasza przewaga nad strefą spadkową wynosi już 12 punktów, a do zdobycia zostało tylko 9. Gratulacje dla władz miasta, zarządu, trenerów (było ich trzech), piłkarzy i kibiców Juve! IV ligę już na pewno opuszczają: Mazovia, Stal, Orzeł, Astoria i Rosanów. Nadal walczą o utrzymanie: Zelów, Andrespolia, Boruta, Mechanik, Polonia i Pajęczno. Zaś o III ligę walczy jeszcze tylko Widzew z Paradyżem!

Relacja z meczu z Astorią:

3 min. - po kolejnym rzucie rożnym strzał z pola karnego zawodnika Astorii - Jakub Pasiński świetnie obronił;

9 min. - po kontrze Astorii strzał z bliska obronił nogami Jakub Pasiński!;

27 min. - po wrzutce Kacpra Korony strzał głową Rafała Różyckiego z kilkunastu metrów trafił do siatki! - 0:1;

34 min. - po akcji Juve strzelał z bliska Kacper Korona - niestety nie trafił do bramki;

37 min. - strzał z rzutu wolnego Oktawiana Maliszewskiego - nad bramką;

43 min. - po indywidualnej akcji Rafała Różyckiego - piękny strzał z okienko bramki gospodarzy - 0:2!;

71 min. - po dośrodkowaniu Mariusza Graczykowskiego strzał samobójczy głową obrońcy Astorii - 0:3;

75 min.- po ładnej akcji Juve Maciej Dudek głową z bliska - nad bramką!;

77 min. - po akcji Macieja Dudka - Oktawian Maliszewski z bliska strzelił obok słupka;

84 min.- strzał z daleka Marcina Nowickiego mógł zaskoczyć bramkarza.

Skład Jutrzenki: Pasiński - Wolny (od 75 min. Dudek), Tomasz Różycki, Pawlak (k), Armatys - Graczykowski, Rymarski - Korona, Maliszewski (od 77 min.Nowicki), Potocki (od 84 min. Młotkiewicz) - Rafał Różycki (od 68 min. Woźniak). Trener Marek Przybył. Żółta kartka: Wolny.

Widzów około 100, w tym za Jutrzenką 11. Sędziował Tomasz Skopiński (Łódź).

W następnej kolejce, w środę 8 czerwca o godzinie 18.00 Jutrzenka podejmować będzie KS Paradyż. Na meczu wydany zostanie nowy numer Juve gol.

Zaskakujące decyzje zapadły na zebraniu zarządu klubu w piątek, 3 czerwca!  Podczas najlepszego sezonu w historii klubu! Wieloletni, zasłużony prezes klubu - Zbigniew Zakrzewski zrezygnował z funkcji prezesa Jutrzenki Warta! Powód? Brak dodatkowych funduszy na nowy, trudny sezon, w którym zagrają zdegradowane zespoły z III ligi - Warta Sieradz, Ner Poddębice i Warta Działoszyn! Do ligi awansowały już moce zespoły z Kutna, Opoczna i Skierniewic. Prezes nie chce grać w końcówce tabeli! Aby walczyć o utrzymanie w nowym sezonie trzeba mieć lepszych zawodników itp. Wg prezesa ten budżet i jego obwarowania nie pozwalają spokojnie myśleć o rundzie jesiennej. A ponieważ żaden z obecnych na zebraniu członków zarządu nie zdecydował się zostać nowym prezesem mamy na tym stanowisku - vacat! Więcej w tym temacie dowiemy się we wtorek, po kolejnym posiedzeniu zarządu! Wszystkich sponsorów, którym dobro Jutrzenki leży na sercu prosimy o kontakt z zarządem klubu. Każda złotówka jest ważna! Podobno brakuje około 30 tysięcy, aby spokojnie myśleć o kadrze na rundę jesienną! Prosimy o mobilizację, bo sprawa naprawdę jest poważna!