XXXII kolejka: Jutrzenka Warta - Widzew Łódź 0:5 (0:4)
To naprawdę było piłkarskie święto w Warcie! Są zdjęcia!

21 maja 2016 12:45

W meczu stulecia w Warcie Jutrzenka podejmowała legendarny Widzew! Mecz obejrzało komplet 999 widzów! Na meczu wydany został nowy numer Juve gol  (wkrótce dostępny na naszej stronie, a jest co czytać!) oraz pamiątkowy proporczyk (nie ma już ani jednej sztuki)! Niestety Juve nie miało żadnych szans, a w 3 minucie było po meczu. Przegraliśmy 0:5 i szkoda, że nie było przynajmniej bramki honorowej! Jedno jest pewne organizatorzy stanęli na wysokości zadania, bo klimat był naprawdę świąteczny! Obecni byli: Burmistrz Gminy i Miasta Warta - Jan Serafiński, działacze Widzewa z prezesem Marcinem Ferdzynem na czele, byli piłkarze Juve - Witold Sowała, Mariusz Wróbel, Mirek Mielczarek, Waldek Pustelnik, Fabiano Valente, Darek Iwankiewicz. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc przy organizacji tego wyjątkowego meczu! Ostatni kibice opuścili Wartę około godziny 2 w nocy! Zapraszamy ponownie!

Można obejrzeć zdjęcia z tego meczu autorstwa Andrzeja Świniarskiego i Karola Szymczaka! W naszej galerii! Wkrótce będą fotki Anny Majewskiej i Barbary Juszczak.

Relacja z tego meczu okiem Wiktora Szymczaka i Darka Iwankiewicza:

Jutrzenka Warta: Pasiński Jakub, Kulczyński Karol, Pawlak Sylwester (k), Wolny Artur, Rymarski Damian, Graczykowski Mariusz (od 46 min. Woźniak Kamil), Maliszewski Oktawian (od 83 min. Młotkiewicz Dominik), Potocki Stefan, Różycki Rafał (od 76 min. Sajda Piotr), Różycki Tomasz (od 75 min. Nowicki Marcin), Dudek Maciej. Trener Marek Przybył. Żółte kartki: Wolny,Tomasz Różycki, Potocki, Rymarski.

RTS Widzew Łódź: Michał Sokołowicz, Kamil Tlaga, Kacper Bargiel, Michał Czaplarski, Bartłomiej Gromek, Przemysław Rodak, Princewill Okachi, Adrian Budka, Mariusz Zawodziński, Patryk Strus, Robert Kowalczyk. Trener Marcin Płuska

3 min. meczu: 1:0 dla Widzewa - Patryk Strus!;

16 min. meczu: strzał głową Princewill Okachi - 2:0 dla Widzewa!;

28 min. meczu: strzał z rzutu wolnego, Mariusz Zawodziński - 3:0 dla Widzewa!;

36 min. meczu: groźny strzał Oktawiana Maliszewskiego - obroniony przez bramkarza Widzewa;

44 min. meczu: Robert Kowalczyk po wypracowanej akcji z bliska trafił do pustej bramki - 4:0 dla Widzewa;

49 min. - mecz przerwany na 3 minuty z powodu efektownej oprawy i odpalenia rac oraz świec dymnych przez kibiców Widzewa;

76 min. meczu: celny strzał w światło bramki Stefana Potockiego, obronił z trudem bramkarz Widzewa;

78 min. meczu: bramka dla Widzewa - Przemysław Rodak z bliska kończy celnym strzałem w polu karnym dośrodkowanie z rzutu rożnego dla Widzewa - 5:0 dla gości!;

89 min. meczu: groźny strzał Piotra Sajdy broni bramkarz Widzewa.

Sędziował Rafał Michalak (Skierniewice). Widzów 999.

W następnej kolejce, w środę 25 maja o godzinie 17.00 Jutrzenka zagra w Rzgowie z Zawiszą.