XXIII kolejka: Jutrzenka Warta - LKS Rosanów 3:2 (2:1)
Juve na fali wznoszącej - już na piątym miejscu!

10 kwietnia 2016 13:12
W meczu XXIII kolejki, w niedzielę 10 kwietnia Jutrzenka podejmowała LKS Rosanów i wygrała 3:2, awansując na piąte miejsce w tabeli. To trzecie zwycięstwo z rzędu Juve! Na meczu wydany został nowy numer Juve gol dostępny na naszej stronie. Swój setny mecz w barwach Jutrzenki rozegrał bramkarz Tomasz Kwiatkowski.

Relacja z tego meczu:

Piłkarze i kibice minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego 5 kwietnia - Leszka Grabińskiego, byłego zawodnika Juve;

11 min. - strzał z rzutu wolnego Mariusza Graczykowskiego - nad bramką;

14 min. - po błędzie Tomasza Różyckiego gol dla gości autorstwa Tomasza Kurstaka - 0:1;

20 min.- po kontrze Juve Oktawian Maliszewski do Kamila Woźniaka - strzał w krótki róg - gol dla Juve 1:1;

29 min. - strzał z 20 metrów zawodnika gości - obok słupka;

33 min. - solowa akcja Piotra Baryły - strzał z pola karnego - obronił Tomasz Kwiatkowski;

35 min. - strzał z pola karnego Tomasz Kustaka - obronił nasz Tomasz Kwiatkowski;

40 min. - po podaniu Oktawiana Maliszewskiego - Rafał Różycki z pola karnego - 2:1 dla Juve;

44 min. - strzał zawodnika gości z dystansu - obok słupka;

52 min. - strzał zawodnika gości - wysoko nad bramką;

62 min. - strzał Kamila Woźniaka - tuż obok słupka;

64 min. - po solowej akcji - strzał z 20 metrów Oktawiana Maliszewskiego - bramkarz obronił;

71 min. - Sylwester Pawlak w ostatniej chwili zablokował strzał z pola karnego Kurstaka;

75 min. - po akcji Piotra Sajdy - piłka po strzale Macieja Dudka trafiła w słupek, odbiła się od pleców bramkarza i wturlała się do bramki - 3:1 dla Juve!;

77 min. - Tomasz Kwiatkowski wypuścił piłkę po strzale zawodnika gości - dobitka Grzegorza Gałęckiego - 3:2!;

85 min. - po błędach naszej obrony - strzał z dystansu zawodnika gości - tuż nad poprzeczką;

90 min. - niepewna interwencja naszego bramkarza, dobrze że nie skończyło się rzutem karnym;

Skład Jutrzenki Warta: Kwiatkowski - Tomasz Różycki, Pawlak (k), Wolny, Armatys - Woźniak (od 89 min. Młotkiewicz), Rymarski,  Graczykowski (od 68 min. Sajda), Maliszewski (od 90 min. Korona) - Maliszewski, Rafał Różycki (od 78 min. Nowicki). Trener Marek Przybył. Żółte kartki: Tomasz Różycki, Maliszewski, Graczykowski, Armatys.

Skład Rosanowa: Lewandowski - Słyścio, Lewandowski, Głowiński, Lauk, Stokłosa (od 72 min. Ścibiorek), Bujalski, Gałęcki, Mordzakowski, Baryła (od 84 min. Brotecki), Kurstak. Trener Marcin Herski. Żółte kartki: Gałęcki, Głowiński, Kurstak - dwie. Czerwona kartka - Kurstak - 90 min. - dwie żółte.

Sędziował: Piotr Chmielewski (Piotrków Trybunalski). Widzów około 250.

W następnej kolejce, w sobotę, 16 kwietnia o godzinie 16.00 Jutrzenka zagra w Zelowie z Włókniarzem.