XII kolejka: Jutrzenka Warta - Zawisza Pajęczno 1:0 (0:0)
Jutrzenka Muchińskiego na fali! Wystawa w muzeum!

04 października 2015 14:48

W meczu XII kolejki Jutrzenka w niedzielę - 4 października - podejmowała Zawiszę Pajęczno i wygrała w derbach okręgu sieradzkiego 1:0. Wynik mógł być wyższy, ale karnego nie strzelił Oktawian Maliszewski, zaś w końcówce to Juve drżało o wynik, bo grało w dziesiatkę! To szósty mecz pod wodzą Tomasza Muchińskiego i szósty bez porażki, z jedną stracona bramką i 12 punktami! Takiej serii w IV lidze Juve jeszcze nigdy nie miało! Wygląda na to, że Jutrzenka nie musi się obawiać meczu z Widzewem, który nadal nie zachwyca (remis w Rosanowie!). Oto relacja z meczu z Zawiszą:

10 min. - Emilian Sulgan nie doszedł do dośrodkowania z lewej strony;

22 min. - strzał z rzutu wolnego Zawiszy - obronił Jakub Pasiński;

24 min. - po rzucie wolnym - strzał głową z bliska - obronił z trudem Pasiński;

25 min. - po rzucie rożnym z bliska w słupek trafił Maciej Dudek;

33 min. - strzał z 20 metrów - obronił Pasiński;

34 min. - po akcji Stefana Potockiego - obrońcy zablokowali dośrodkowanie w polu karnym;

40 min. - po rzucie wolnym z boku pola karnego - strzelał Robert Jarecki, dobijał z bliska Daniel Armatys - obrońcy wybili z linii bramkowej!;

45 min. - po rzucie wolnym strzał głową minął naszą bramkę;

45 + 1 min. - strzał Emiliana Sulgana trafił w poprzeczkę!;

47 min. - po rzucie rożnym strzał głową Karola Kulczyńskiego - minął bramkę;

51 min. - kontuzja Roberta Jareckiego;

63 min. - strzał zawodnika gości - trafił boczną siatkę;

65 min. - strzał Rafała Rózyckiego z pola karnego - obronił bramkarz;

70 min. - strzał Stefana Potockiego - piłka wylądowała na górnej siatce za bramką;

73 min. - po podaniu Oktawiana Maliszewskiego - Adam Konieczny wykorzystał sytuację sam na sam i 1:0 dla Juve!;

75 min. - strzał Rafała Różyckiego - minął bramkę;

76 min. - strzał zawodnika gości - znów boczna siatka;

77 min. - po akcji Oktawiana Maliszewskiego - ręka w polu karnym - rzut karny dla Jutrzenki;

78 min. - strzał z 11 metrów Oktawiana Maliszewskiego - obronił bramkarz Dawid Wnuk!;

80 min. - strzał z rzutu wolnego - obronił Jakub Pasiński;

80 min. - strzał Macieja Dudka minął słupek gości;

85 min. - strzał Stefana Potockiego nad bramką;

86 min. - czerwona kartka dla Marcina Koseckiego - druga żółta.

Skład Jutrzenki: Pasiński - Kosecki, Kulczyński, Pawlak, Armatys - Sulgan (od 63 min. Różycki), Dudek, Maliszewski (od 90 min. Korona), Potocki - Jarecki (k) (od 52 min. Rymarski), Konieczny. Trener Tomasz Muchiński.

Skład Zawiszy: Wnuk - Błach, Orzesik (k), Pałyska, Wilkoszewski, Mielczarek, Dwornik, Juszczyk (od 68 min. Krężel), Piłatowski (od 72 min. Rydz), Wira, Grabowski. Trener Dariusz Krężel.

Sędziował Mateusz Janecka (Sieradz). Widzów około 300. Na meczu wydany został nowy numer Juve gol dostępny na naszej stronie.

W następnej kolejce, w sobotę, 10 października o godzinie 14.00 Jutrzenka zagra przy ul. Milionowej (SMS) z RTS-em Widzew Łódź. Nadal można zakupić bilety na ten mecz w cenie 20 zł.

Wcześniej, bo w środę, 7 października o godzinie 15.00 Jutrzenka zagra mecz pucharowy z Orkanem w Buczku.

Natomiast w czwartek o godzinie 12.00 w warckim muzeum nastąpi otwarcie jubileuszowej z okazji 90-lecia istnienia Jutrzenki. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy. Wystawa będzie czynna do 30 października.