XXVI kolejka: Jutrzenka Warta - Czarni Rząśnia 4:1 (1:0)
Juve jedną nogą w IV lidze!

10 maja 2015 08:13

Po sobotniej wygranej z rewelacją wiosny - Czarnymi Rząśnia 4:1, Jutrzenka już praktycznie jest jedną nogą w IV lidze. Mecz stał na niezłym poziomie piłkarskim, a goście dyrygowani przez byłego reprezentanta Polski - Jacka Berensztajna w drugiej połowie po czerwonej kartce dla naszego kapitana - Sylwestra Pawlaka - mieli swoje szanse na gole. Jednak Juve niczym klasowy bokser wypunktowało Czarnych mimo gry w osłabieniu!  Już w 1 min. strzelał Oktawian Maliszewski, ale obok słupka. W 10 min. Juve objęło prowadzenie. Po podaniu Maciej Dudka - Emilian Sulgan strzałem z pola karnego nie dał szans bramkarzowi. W 16 min. strzelał znów Maliszewski, ale bramkarz obronił. W 25 min. po wolnym Berensztajna strzał głową napastnika Czarnych minął nasz słupek. Trzy minuty później Sulgan z dwóch metrów strzelił nad bramką!!! W 32 min. po ładnej akcji Jutrzenki strzelał Dudek, ale bramkarz był na posterunku. W 41 min. strzelał Mateusz Maraszek, ale minimalmnie obok. W doliczonym czasie pierwszej połowy strzelał Sulgan - bramkarz obronił. W 55 min.  faulowany z boku pola karnego był Stefan Potocki. Sam poszkodowany wykonał rzut wolny, a obrońca gości tak interweniował, że wpakował piłkę do własnej bramki i było 2:0 dla Juve. W 63 min. strzał zawodnika gości minął nasz słupek. W 65 min. drugą żółtą kartkę i w konsekwecji czerwoną otrzymał nasz kapitan Sylwester Pawlak i Juve grało w osłabieniu. Czarni przycisnęli i w ciągu jednej minuty - 68 - mieli dwie doskonałe sytuacje. Najpierw znakomicie strzał z pola karnego wybronił na rzut rożny nasz bramkarz - Jakub Pasiński, a za chwilę w sytuacji sam na sam zawodnik Czarnych z 7 metrów strzelił nad naszą bramką! W 75 mnin. zadrżały serca warckich kibiców, którzy wreszcie po raz pierwszy wiosną zaczęli dopingować osłabione Juve! W polu karnym przewrócił się zawodnik gości, ale sędzia uznał, że symuluje i zamiast karnego pokazał żółtą kartkę, a kibice Juve odetchnęli! W 80 min. po ładnej akcji w poprzeczkę trafił Maliszewski, a dobitka Sulgana głową została obroniona przez bramkarza! W 86 min. strzelał z dystansu Potocki, ale nad bramką! W 89 min. było po meczu, bo ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Potocki i piłka wylądowała w siatce! Ale to nie koniec emocji! W pierwszej doliczonej minucie (było ich aż pięć) Czarni zdobyli honorowego gola, a w  ostatniej na solowy rajd zdecydował się Dominik Młotkiewicz i pewnym strzałem ustalił wynik meczu! W sumie zasłużone zwycięstwo Juve po ładnym, emocjonującym meczu. Na spotkaniu wydany został nowy numer Juve gol dostępny na naszej stronie!

Skład Jutrzenki: Pasiński - Nowicki, Korona, Kulczyński, Pawlak (k) - Potocki, Kubiak, Maraszek, Sulgan - Maliszewski, Dudek (od 36 min. Dróżdż, od 81 min. Młotkiewicz). Żółte kartki: Pawlak (dwie), Potocki. Czerwona kartka: Pawlak (za dwie żółte - 65 min.). Sędziował Dawid Grzelak. Widzów około 150.

W następnej kolejce, już w środę - 13 maja - o godzinie 18.00 Jutrzenka zagra w Buczku z Orkanem.