XXIV kolejka: Jutrzenka Warta - KS Chojne 7:1 (3:0)
Jubileusz jednak w czerwcu!

26 kwietnia 2015 19:36

W meczu XXIV kolejki Jutrzenka wygrała w Warcie z innym kandydatem do awansu - KS Chojne wysokim wynikiem 7:1! Przy porażce Bałucza - Juve ma już dziewięć punktów przewagi i tylko jakiś kataklizm mógłby odebrać nam awans do IV ligi! Choć Jutrzenka wysoko wygrała, to jednak nie do końca jesteśmy dziś szczęśliwi, bo w 70 min. groźnej kontuzji doznał Artur Wolny i został przewieziony do szpitala! Ambitnemu zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Sam mecz toczył się pod dyktando Juve. Już w 4 min. po faulu na Mateuszu Maraszku z rzutu wolnego trafił do bramki Sylwester Pawlak. W 16 min. tuż nad naszą bramką strzelał nasz były zawodnik - Arkadiusz Banasiak. W 19 min. po ładnej akcji Juve strzelał Rafał Różycki, ale obok długiego słupka. W 23 min. po pięknej kombinacji Juve i podaniu Oktawiana Maliszewskiego do pustej bramki trafił Jędrzej Dzieran. W 33 min. było po meczu. Po podaniu Rafała Różyckiego strzelił swego gola Oktawian Maliszewski. W 35 min. po rożnym Emiliana Sulgana głową uderzał Maciej Dudek, ale obok słupka. Minutę później lobem strzelał Rafał Różycki, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 38 min. z rzutu wolnego strzelał nasz kapitan - Sylweter Pawlak, ale bramkarz obronił. W 42 min. Artur Wolny zbyt lekko podawał do naszego bramkarza, ale sytuacją sam na sam nasz Jakub Pasiński wybronił.  Druga połowa była już nudniejsza, ale goli nie brakowało. W 60 min. strzelał z dystansu Oktawian Maliszewski, ale obok słupka. W 62 min. po faulu na Maliszewskim z rzutu wolnego do siatki trafił Mateusz Maraszek. W 78 min. po rzucie rożnym Sulgana - Maraszek głową po raz drugi trafił do bramki! Minutę później swego gola zdobyli goście strzałem z 16 metrów. W 84 min. po rożnym Dominik Młotkiewicz podał do Maraszka, a ten skompletował hat tricka! W 89 min. strzał Maraszka przeleciał nad bramką. W doliczonym czasie gry po faulu na Marcinie Nowickim sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Rafał Różycki.

Skład Jutrzenki: Pasiński - Nowicki, Wolny (od 72 min. Korona), Kulczyński, Pawlak (k) - J.Dzieran (od 68 min. Jurga), Maliszewski, Maraszek, Sulgan (od 81 min. Młotkiewicz) - M.Dudek (od 65 min. Dróżdż), Różycki. Żółte kartki: J.Dzieran, Kulczyński. Sędziował Łukasz Drozd. Widzów ponad 200.

W następnej kolejce, w niedzielę - 3 maja o godzinie 17.00 Jutrzenka zagra na wyjeździe z Wartą Osjaków.

Mamy kolejną zmianę decyzji odnośnie obchodów naszego jubileuszu. Jego pierwsza część odbędzie się jednak w czerwcu. 21 czerwca (niedziela, Dni Warty) o godzinie 15.00 oldboye Jutrzenki zagrają z oldboyami Widzewa. Zaś 26 czerwca (piątek) odbędzie się impreza taneczna, na której poznamy Jedenastkę 90-lecia Jutrzenki Warta! Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów u prezesa klubu - Zbigniewa Zakrzewskiego, a także u pana Edwarda Stasiaka i Hubert Kamoli. Koszt udziału w tej imprezie to 75 zł od osoby!