XII kolejka sieradzkiej klasy okręgowej:
Jutrzenka Warta - LUKS Bałucz 2:1 (1:0)!

18 października 2014 18:41

W meczu na szczycie sieradzkiej klasy okręgowej Jutrzenka po zaciętym, dobrym meczu pokonała dotychczasowego lidera - prowadzonego przez byłego naszego trenera - Antoniego Dąbrowskiego - LUKS Bałucz 2:1 i została liderem tabeli! Mecz przebiegał pod dyktando Juve, które stworzyło sobie więcej sytuacji bramkowych. W 12 min. strzelał Rafał Różycki, ale piłka przeleciała nad bramką. W 15 min. uderzał Piotr Sajda minimalnie obok słupka. W 19 min. z rzutu wolnego uderzał znów Piotr Sajda, ale piłka po poprzeczce opuściła plac gry. W 28 min. Jutrzenka objęła prowadzenie. Jędrek Dzieran idealnie obsłużył Oktawiana Maliszewskiego, który ładnym uderzeniem dał nam gola. W 38 min. faulowany był w polu karnym Rafał Różycki, ale gwizdek sędziego milczał. Druga połowa była podobna, choć goście mieli kilka swoich okazji. W 47 min. Tomasz Kwiatkowski - bramkarz Juve obronił strzał z bliska. Minutę później strzelał z pola karnego nasz Karol Kulczyński, ale bramkarz obronił na rzut rożny. W 60 min. strzelał Krzysztof Cichosz, ale nad naszą bramką. W 64 min. piłka trafiła w polu karnym w rękę Mateusza Maraszka, ale sędzia nie zareagował. W 66 min. Juve podwyższyło prowadzenie. Solowa akcja Rafał Różyckiego i idealne podanie do Piotra Sajdy dało nam drugiego gola! W 75 min. Bałucz strzelił swego gola, gdy po rożnym głową do naszej siatki trafił Bartosz Bronka! W 77 min. nasz Tomasz Kwiatkowski obronił w ładnym stylu strzał z 20 metrów. W 84 min. bramkarz Bałucza instynktownie obronił uderzenie głową Emiliana Sulgana! Minutę później w dogodnej sytuacji Dominik Młotkiewicz z Emilianem Sulganem przeszkodzili sobie będąc kilka metrów od bramki gości. W 89 min. strzelał Emilan Sulgan, ale bramkarz Bałucza obronił. W sumie zasłużone zwycięstwo Jutrzenki i liderowanie w tabeli, niestety tylko przez jeden dzień, bo w niedzielę swój mecz wygrało KS Chojne i jest niespodziewanie liderem!

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Nowicki, Kulczyński, Kaczor, Pawlak - J.Dzieran (od 70 min. Młotkiewicz), Maliszewski, Maraszek (od 90 min. P.Chudzik), Szyc - Sajda (k) (od 83 min. Kokot), Różycki (od 80 min. Sulgan). Żółte kartki: Kulczyński, Maliszewski, Szyc, Sajda, Różycki. Sędziował Dawid Grzelak. Widzów około 200.

W następnej kolejce, 25 października (sobota) Jutrzenka o godzinie 14.00 zagra w Konopnicy z MLKS-em - zespołem prowadzonym przez Witolda Sowałę.