III kolejka: Paprotnia - Jutrzenka Warta 0:5 (0:0)
Sensacji jednak nie było!

17 sierpnia 2014 20:19

W meczu III kolejki sieradzkiej klasy okręgowej Jutrzenka wygrała w Zapolicach z ostatnią w tabeli Paprotnią 5:0, choć do przerwy pachniało sensacją, bo było bez goli i liczni kibice Juve byli bardzo zaniepokojeni! Pierwszy bliski bramki strzał zawodnika Jutrzenki zanotowaliśmy w... 30 min., gdy Mateusz Maraszek strzelił tuż obok słupka zza pola karnego. Juve biło głową w mur zawodników Paprotni nie mając pomysłu na jedną składną akcję! O mało co w 41 min. gospodarze strzeliliby nam gola, ale na szczęście dla nas zawodnik miejscowych z bliska strzelił obok słupka! Druga połowa to dominacja Jutrzenki i wreszcie gole! W 51 min. strzelał groźnie Jarosław Szyc, ale tuż nad bramką. W 53 min. po wrzutce Emiliana Sulgana strzelał głową Szyc, ale trafił w słupek, piłka trafiła pod nogi Oktawiana Maliszewskiego, którego strzał znalazł drogę do siatki Paprotni i było 0:1. W 57 min. sam na sam z bramkarzem znalazł się Rafał Różycki, ale strzelił obok słupka. W 63 min. po podaniu Maliszewskiego - Różycki ładnym lobem trafił do bramki i było 0:2! W 65 min. gospodarze strzelali nad naszym bramkarzem, ale na szczęście też nad bramką. W 66 min. Maliszewski trafił piłką w słupek. W 70 min. strzał głową Karola Kulczyńskiego wylądował na poprzeczce. Minutę później dośrodkowanie Szyca na gola zamienił uderzeniem głową Różycki i było 0:3. W 76 min. w słupek strzelił Piotr Sajda, a dobitkę Piotra Kokota ładnie obronił bramkarz. W 82 min. po akcji Różyckiego strzelał Sajda, ale obok słupka. W 85 min. po podaniu Sajdy sam na sam z bramkarzem znalazł się Maliszewski i technicznym strzałem dał nam czwartego gola. W 88 min. po problematycznym faulu na Maliszewskim sędzia podyktował karnego, którego na gola zamienił sam poszkodowany notując hat-tricka! Warto odnotować debiuty w Juve nowych zawodników - Jakuba Jurgi z Pogoni Zduńska Wola i Piotra Kokota z Charłupi Małej. Do rozgrywek zgłoszony został również Przemysław Chudzik (ostatnio Goszczanów).

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Nowicki, Kaczor (od 52 min. Jurga), Kulczyński, Pawlak - J.Dzieran (od 60 min. Kokot), Maliszewski, Maraszek, Szyc - Jarecki (k) (od 55 min. Sajda), Sulgan (od 55 min. Różycki). Sędziował Łukasz Tomczyk. Widzów około 80, w tym za Juve 51!

W następnej kolejce, w sobotę 23 sierpnia o godzinie 17.30 Jutrzenka podejmować będzie w Warcie LKS Zapole.