II kolejka sieradzkiej klasy okręgowej:
Jutrzenka Warta - Jaga Lututów 5:1 (3:1)

13 sierpnia 2014 20:54

W meczu II kolejki rundy jesiennej sieradzkiej klasy okręgowej Jutrzenka przed własną publicznością pewnie pokonała beniaminka - Jagę Lututów 5:1. W 7 min. sam na sam przed bramkarzem znalazł się Rafał Różycki, ale górą był zawodnik Jagi. W 11 min. Juve objęło prowadzenie. Po wyrzucie z autu Sylwestra Pawlaka - Różycki przedłużył piłkę głową, a piłkę do siatki skierował Emilian Sulgan. W 15 min. po akcji Różyckiego i "aktywności" Sulgana zawodnik Jagi skierował piłkę do własnej bramki i było 2:0 dla Juve po strzale samobójczym. Minutę później strzelał Jarosław Szyc, ale bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. W 25 min. po błędzie naszej obrony zawodnik Jagi - Kamil Grzybek wykorzystał sytuację sam na sam z Tomaszem Kwiatkowskim i było 2:1. Juve odpowiedziało szybko, bo w 29 min. po podaniu Roberta Jareckiego - Różycki z kilku metrów trafił do siatki i było 3:1. W końcówce tej części gry kilka znakomitych sytuacji nie wykorzystał Sulgan, a że strzał z dystansu Mateusza Maraszka trafił w poprzeczkę wynik nie uległ zmianie. Druga połowa zaczęła się od akcji Juve. W 55 min. lob Piotra Sajdy minął słupek bramki gości. Dwie minuty później strzał Jędrka Dzierana obronił bramkarz. W 58 min. po ładnym podaniu ze skrzydła Sylwestra Pawlaka strzałem pod poprzeczkę wykończył akcję Sajda i było 4:1 dla Juve. W 66 min. na rajd zdecydował się Różycki, ale jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Jagi. W 75 min. strzał Sajdy z 16 metrów minął słupek. Jednak kibice doczekali się gola w 79 min. Z powietrza z pola karnego strzelał Marcin Nowicki i piłka po poprzeczce wpadła do siatki i prowadziliśmy zdecydowanie! To był najładniejszy gol tego meczu! W 88 min. po rzucie rożnym głową strzelał Pawlak, ale obok okienka. W sumie zasłużone, ale zbyt niskie zwycięstwo Juve. Na meczu wydany został nowy numer Juve gol, dostępny na naszej stronie.

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Jarecki (k), Kaczor, Kulczyński, Pawlak - J.Dzieran, Maliszewski (od 63 min. Nowicki), Maraszek (od 80 min. Valente), Szyc (od 70 min. Młotkiewicz) - Sulgan (od 46 min. Sajda), Różycki. Żółta kartka: Valente. Sędziował Łukasz Drozd. Widzów około 150.

W III kolejce, w niedzielę 17 sierpnia o godzinie 17.30 Jutrzenka zagra w Zapolicach z Paprotnią.