IV liga: Jutrzenka Warta - Concordia Piotrków T. 3:1 (0:1)
Klasa B: Słomków - Jutrzenka II Warta 1:7 (0:1)

01 czerwca 2014 10:00

W meczu XXXIII kolejki Jutrzenka w ostatni dzień maja pokonała w Warcie Concordię Piotrków Trybunalski 3:1, choć do przerwy to goście po przepięknym golu z rzutu wolnego z ponad 30 metrów prowadzili (20 min.). Wcześniej swe sytuacje zaprzepaścili: Karol Kulczyński (strzał głową w 2 min. w środek bramki) oraz Oktawian Maliszewski (12 min. strzał nad poprzeczką). W 27 min. strzelał Mateusz Maraszek, ale bramkarz obronił. Tuż po przerwie w polu karnym po zagraniu Bartosza Grabowskiego piłka trafiła w rękę zawodnika gości i był karny, którego w 51 min. Radek Badowski zamienił na gola. Następnie mieliśmy sytuacje z dwóch stron, ale gole nie padały. Z naszej strony strzelali nieskutecznie: Marcin Czajczyński, Maraszek, Michał Kaczmarek i Robert Jarecki. W 70 min. po akcji Piotra Sajdy - Robert Jarecki dał nam prowadzenie strzałem z pola karnego. W 78 min. goście strzelają obok słupka, zaś minutę później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Maliszewski. W 87 min. Badowski strzelił nad poprzeczką, a w 88 min. Łukasz Szmidt strzelił obok słupka. W doliczonym czasie gry po podaniu Dominika Młotkiewicza - Krzysztof Stępiński przypieczętował wygraną. Te trzy punkty przybliżyły Jutrzenkę do zespołów walczących o utrzymanie.

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Badowski, Kulczyński, Pawlak, Grabowski - M.Kaczmarek, Maraszek (od 68 min. Stępiński), Nowicki (od 46 min. Szmidt), Maliszewski - Jarecki (k) (od 89 min. Młotkiewicz), Czajczyński (od 64 min. Sajda). Żółta kartka: Sajda. Sędziował Tomasz Skopiński, widzów około 100.

W następnej kolejce, już w środę - 4 czerwca o godzinie 17.30 Jutrzenka zagra w Moszczenicy z Włókniarzem.

W ostatnim meczu sezonu nasze rezerwy grające w Klasie B pokonały 1 czerwca na wyjeździe Słomków 7:1. Gole zdobywali: Mariusz Kopacki w 8 i 88 min., Jakub Kobusiewicz w 60 i 70 min., Dawid Wierzbicki w 52 min., Sergiusz Kacyna w 85 min. - głową oraz Jędrzej Dzieran w 90 min. Skład Jutrzenki II Warta: Przygodzki - Wierzbicki, Stawicki, A.Cybulski (k), Musiał - Jachowicz, Kopacki, J.Dzieran, Kacyna - Widelski (od 46 min. J.Kobusiewicz), Ł.Pawlak. Żółta kartka: A.Cybulski. Sędziował Mateusz Rutecki, widzów około 30, w tym za Juve 10. Ostatecznie nasze rezerwy zajęły w tabeli końcowej drugie miejsce za Iskrą Stolec i zapewniły sobie awans do Klasy A.