IV liga: Jutrzenka Warta - Orzeł Nieborów 2:0 (0:0)
Zdecydowali zmiennicy!!!

22 maja 2014 02:23

W meczu XXXI kolejki Jutrzenka pokonała na własnym stadionie beniaminka z Nieborowa zespół Orła 2:0. Do 85 min. było bez bramek! W 86 min. po ładnym podaniu Radka Badowskiego - Piotr Sajda, który na boisku pojawił się kwadrans wcześniej - pięknym strzałem  w długi róg dał nam prowadzenie. Gości w doliczonym czasie gry "dobił" młody Dominik Młotkiewicz, który na placu gry pojawił się w 89 min. i wykorzystał znakomite podanie Oktawiana Maliszewskiego - technicznym uderzeniem dał nam drugiego - zwycięskiego gola! To drugi gol "Młotka" w dwóch ostatnich meczach i drugi w końcówce meczu, a co ważne dający kolejne trzy punkty! Do przerwy to goście byli lepsi i stworzyli kilka sytuacji, ale nasz bramkarz - Marek Wojciechowski nie dał się zaskoczyć. W 7 min. obronił strzał z pola karnego, a w 23 min. piękną paradą wybił piłkę na róg po uderzeniu z rzutu wolnego. Juve oddało dwa strzały (Marcin Nowicki w 35 min. i Marcin Czajczyński w 39 min.), ale minęły one bramkę gości. Druga połowa to sytuacje z dwóch stron. W 53 min. zawodnik Orła z bliska przestrzelił. Dwie minuty później gola mógł zdobyć Robert Jarecki, ale jego uderzenie w krótki róg bramkarz obronił. Później strzelali - Jędrek Dzieran i Bartosz Grabowski, ale gola nie zdobyli. W 80 min. strzał zawodnika gości minął naszą poprzeczkę. W 81 min. po akcji Maliszewskiego przed szansą stanął Sajda, ale został zablokowany, podobnie jak Krzysztof Stępiński dwie minuty później! I wreszcie nadeszła wspomniana wcześniej 86 min. ... To drugi mecz i druga wygrana pod wodzą nowego trenera - Zbigniewa Kaczmarka. Oby tak dalej! Na ławce rezerwowych Juve zasiadł nowy zawodnik - wychowanek ŁKS-u, były gracz Warty Sieradz - 25-letni Jakub Wasilewski.

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Badowski, Grabowski, Pawlak, Nowicki - J.Dzieran (od 77 min. M.Kaczmarek), Maraszek, Maliszewski, Jarecki (k) (od 90 min. Szmidt) - Stępiński (od 89 min. Młotkiewicz), Czajczyński (od 70 min. Sajda). Żółte kartki: J.Dzieran, Pawlak, Maraszek. Sędziował Radosław Urbaniak. Widzów około 150.

W następnej kolejce, w sobotę, 24 maja o godzinie 17.00 Jutrzenka zagra w Mierzynie.