AP ŁKS Łódź - Jutrzenka Warta 3:0 (1:0)
Przestrzelony karny podciął skrzydła Juve!

23 marca 2014 19:13

Wypowiedzi nowego trenera Jutrzenki - Bartosza Grabowskiego przed meczem z ŁKS-em:

Panie Trenerze, pierwszy mecz pod Pana wodzą i od razu ŁKS. Jaka atmosfera w zespole? Czy kibice Jutrzenki mogą liczyć na korzystny wynik?

B.G.: Myślę, że bardzo dobrze, że pierwszy mecz z ŁKS-em, to pozwoli nam sprawdzić naszą formę na resztę sezonu. Atmosfera w zespole jest dobra i myślę, że jak będą wyniki to będzie jeszcze lepsza. Myślę, że w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo. To, że jedziemy do lidera to nie znaczy, że oddamy łatwo punkty.

Na co Pan dzisiaj stawia? Ofensywa czy obrona z nastawieniem na kontrataki?

- Myślę, że nasz system będzie zrównoważony i będą fragmenty, że będziemy czekać na kontratak, ale będą fragmenty, że będziemy grali ofensywnie.

Nie udała się jednak inauguracja rundy wiosennej piłkarzom Jutrzenki w meczu z łódzkim klubem - ŁKS-em. Pierwszy mecz pod wodzą Bartosza Grabowskiego nasi zawodnicy przegrali na wyjeździe 0:3, choć wynik mógł być zdecydowanie korzystniejszy, gdyby w ostatniej minucie pierwszej połowy nasz nowy nabytek - Rafał Różycki strzelił gola z karnego! A tak to łodzianie prowadzili do przerwy, po golu z 13 min., gdy po rzucie rożnym faulowany Sylwester Pawlak nie dał rady zatrzymać Pawła Hajduczka, a ten strzałem głową dał prowadzenie gospodarzom. Ta część gry była wyrównana, a obie strony stworzyły sobie sytuacje na gole. W 9 min. strzelał z dystansu Fabiano Valente, ale bramkarz wybronił na róg. Po stracie gola w 13 min. i kilku rzutach rożnych łodzian, Juve odpowiedziało kontrą w 20 min., po której strzelał z pola karnego Łukasz Szmidt, ale bramkarz miejscowych obronił. ŁKS mógł zdobyć gole w 20 min., gdy strzał z 10 metrów po rożnym przeleciał nad naszą poprzeczką i w 33 min. po rzucie wolnym, ale strzał głową obronił nasz bramkarz - Marek Wojciechowski. W 34 min. po ładnej akcji strzelał Mateusz Maraszek, ale sędzia dopatrzył się przyjęcia piłki ręką przez naszego zawodnika. W 45 min. po dośrodkowaniu naszego kapitana - Sylwka Pawlaka w polu karnym przewrócony został nasz nowy zawodnik - Marcin Czajczyński i mieliśmy karnego, ale Różycki strzelił zbyt sygnalizowanie i bramkarz ŁKS-u łatwo obronił! Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Jutrzenki. W 52 min. Wojciechowski źle obliczył lot piłki i napastnik ŁKS-u - Olaf Okoński głową pokonał naszego bramkarza! Minutę później strzelał Maraszek, ale bramkarz obronił. W 60 min. było po meczu. Po rzucie rożnym Hajduczek po raz drugi w tym meczu pokonał naszego bramkarza i było 3:0 dla ŁKS-u. W 73 min. z pola karnego strzelał Krzysztof Stępiński, bramkarz odbił piłkę, ale Maraszek został uprzedzony przez obrońców! W 80 min. strzelał Adam Patora, ale tym razem Wojciechowski był na posterunku. Minutę później sam przed naszym bramkarzem znalazł się Okoński, ale znów nasz golkeaper był lepszy! Juve starało się zdobyć honorowego gola, ale same chęci to za mało! W sumie po w miarę wyrównanym meczu Juve poległo w Łodzi i widmo degradacji zagląda naszemu klubowi w oczy!

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Szmidt, Kulczyński, Różycki, Pawlak (k) - Jarecki (od 71 min. Stępiński), Valente (od 78 min. Nowicki), Maraszek, Maliszewski (od 83 min. J.Dzieran), M.Kaczmarek - Czajczyński (od 71 min. Sajda). Żółte kartki: M.Kaczmarek, Szmidt. Sędziował Tomasz Krawczyk. Widzów ponad dwa tysiące, w tym 14 z Warty.

Po meczu trener Grabowski powiedział:

Panie Trenerze jakie wrażenia po pierwszym meczu?

B.G.: Graliśmy z liderem i na pewno chcieliśmy się zaprezentować bardzo dobrze, ale niestety, przegraliśmy 3:0. Mieliśmy w tym meczu, przy wyniku 1:0, swoje szanse i gdybyśmy wykorzystali to mecz potoczyłby się inaczej. Straciliśmy dwie bramki po stałych fragmentach gry, w których zdecydowały błędy w kryciu.

Może pomógłby Pan chłopakom na boisku?

B.G.: Nie wykluczam tego, lecz zdecydowanie łatwiej jest prowadzić drużynę z ławki niż będąc na boisku. Co nie znaczy, że to się zmieni, zostało 18 meczy i na pewno będą kontuzje, kartki i szansa gry dla wszystkich piłkarzy.

Rozumiem, że z Pogonią Zduńska Wola musimy wygrać?

B.G.: Oczywiście, że będziemy chcieli wygrać ten mecz. Tak samo jak chcieliśmy dzisiaj wygrać z ŁKS-em. Również w innych meczach będziemy walczyć o 3 punkty.

W następnej kolejce, w niedzielę 30 marca o godzinie 16.00, Jutrzenka podejmować będzie w meczu derbowym Pogoń Zduńską Wolę. Na meczu wydany zostanie nowy numer Juve gol.