XV kolejka: Jutrzenka - Włókniarz Moszczenica 1:2 (1:0)
Piotr Sajda zastąpił Antoniego Dąbrowskiego!!!

27 października 2013 19:10

W meczu XV kolejki Jutrzenka uległa w Warcie Włókniarzowi Moszczenica 1:2. Gola dla Juve do przerwy po podaniu Krzysztofa Stępińskiego i błędzie bramkarza zdobył Jędrek Dzieran w 44 min. Wcześniej swe sytuacje zmarnowali: Kacper Jezierski w 8 min., i Krzysztof Stępiński w 18 i 23 min. Goście raz zagrozili naszej bramce w 16 min., ale znakomitą interwencją popisał się Tomasz Kwiatkowski. Po przerwie goście strzelali gole (53 i 68 min.) i wygrali zasłużenie. Sporo zamieszania mieliśmy przed meczem, gdy awaria auta spowodowała, że spóźnili się zawodnicy z Łodzi (Maraszek, Szmidt i Kulczyński) i trener nie zdecydował się ich puścić na plac gry oraz w 52 min., gdy kontuzji doznał młodzieżowiec - Artur Wolny. Trener musiał zmienić bramkarza (na boisku musi być zawsze dwóch młodzieżowców!), bo na meczu nie pojawili się inni młodzieżowcy - Jakub Wałęsa i Dominik Młotkiewicz! Mamy nadzieję, że mają dobre usprawiedliwienie! W 57 min. po rzucie rożnym w poprzeczkę trafił Przemysław Sosnowski, a dobitka Radosława Badowskiego nie dała nam prowadzenia. W 63 min. znów strzelał Sosna, ale obok słupka. W 90 min. mógł wyrównać Łukasz Szmidt, ale jego uderzenie obronił nogami bramkarz. Warto dodać, iż w barwach Jutrzenki Piotr Sajda zagrał swój 400 mecz.

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski (od 54 min. Wojciechowski) - Wolny (od 54 min. Szmidt), Badowski, Pawlak (k), Ł.Kaczmarek - Dzieran, Sosnowski, Valente (od 46 min. Maraszek), Jezierski - Sajda (od 46 min. Jarecki), Stępiński. Żółta kartka: Valente. Sędziował Konrad Gawroński. Widzów około 200.

W następnej kolejce, 2 listopada (sobota) o godzinie 13.00 Jutrzenka zagra w Szczercowie z Astorią.

W środę, 30 października o godzinie 14.00 Jutrzenka zagra na wyjeździe mecz pucharowy z Victorią Skomlin. Stawką pojedynku jest awans do ćwierćfinału województwa łódzkiego. Będzie to pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera.