X kolejka: Ner Poddębice - Jutrzenka Warta 2:1 (1:0)
IX kolejka: Jutrzenka Warta - Warta Działoszyn 1:1 (1:1)

22 września 2013 21:57

W środowym meczu X kolejki, Jutrzenka przegrała w Poddębicach z Nerem 1:2. Gola dla Juve w 51 min. udrzeniem z rzutu wolnego w okienko bramki zdobył Krzysztof Stępiński (wcześniej był faulowany). Do przerwy Jutrzenka przegrywała po błędzie Tomasza Kwiatkowskiego i strzale samobójczym Karola Kulczyńskiego (26 min.). Wcześniej Ner miał kilka okazji, ale nasz bramkarz był na posterunku. Po stracie gola Juve rzuciło się do ataków, ale strzały braci Kaczmarków i Sylwka Pawlaka mijały bramkę lub padały łupem bramkarza. Po przerwie Juve szybko wyrównało i miało kolejne sytuacje. Strzelali: Michał Kaczmarek, Kacper Jezierski i Łukasz Szmidt. Gospodarze grali z kontry i strzelali obok naszej bramki. W 70 min. pogubił się sędzia. Artur Wolny faulował przed polem karnym zawodnika Neru, a sędzia pokazał czerwoną kartkę... Łukaszowi Szmidtowi!!! Po sporym zamieszaniu Szmidt opuścił boisko! W 78 min. gola mogli zdobyć nasi napastnicy, ale nie pokonali z bliska bramkarza. W 81 min. przelobowanego Kwiatkowskiego uratował Kulczyński wybijając z linii bramkowej. Minutę później drugą żółtą kartkę otrzymał Wolny i Juve grało w dziewiątkę! Na dwie minuty przed końcem zawodnik Neru z bliska wpakował piłkę do bramki i przegrywaliśmy! W doliczonym czasie gry główkował Łukasz Kaczmarek, ale obok słupka i Juve przegrało po raz trzeci w sezonie!

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Szmidt, Wolny, Kulczyński, Ł.Kaczmarek - M.Kaczmarek, Valente, Jezierski, Pawlak (k) - Sajda, Stępiński. Żółte kartki: Wolny - dwie, M.Kaczmarek, Jezierski, Stępiński. Czerwone kartki: Szmidt - 70 min. (?), Wolny - 82 min. - dwie żółte. Sędziował Tomasz Skopiński. Widzów około 150, w tym za Jutrzenką 32.

W następnej kolejce, w niedzielę 29 września o godzinie 16.00 Jutrzenka podejmować będzie Czarnych Rząśnia.

W meczu IX kolejki Jutrzenka zremisowła przed własną publicznością z Wartą Działoszyn 1:1. Zaczęło się fatalnie, gdyż w 18 min. przegrywaliśmy 0:1, faulował w polu karnym Łukasz Szmidt a bramkę dla gości z rzutu karnego zdobył Krzysztof Kukulski. W 35 min. przed polem karnym  faulowany jest Michał Kaczmarek, ale Krzysztof Stępiński z wolnego strzela nad poprzeczką. Od 37 min. był remis, dokładne dogranie Roberta Jareckiego wykorzystał Stępiński. W 42 min. dobrą okazję marnuje Jezierski, a w 45 min. z daleka silnie strzela Szmidt, lecz minimalnie obok słupka. W drugiej połowie w 57 min. na strzał zza pola karnego zdecydował się Michał Kaczmarek, ale bramkarz instynktownie broni na rzut rożny. W 76 min. dobre dogranie Michała Kaczmarka po ziemi, ale Piotr Sajda  nie zdążył do podania. 79 min. to błąd Artura Wolnego i goście stanęli przed szansą wyjścia na prowadzenie, ale na szczęście nasz bramkarz znakomicie obronił. W 88 min. po wrzutce Sylwka Pawlaka Sajda główkuje minimalnie obok słupka. Doliczony czas gry i Piotr Sajda mógł zostać bohaterem meczu podopnie jak w Zelowie, lecz jego strzał ląduje na słupku. Na meczu wydany został nowy numer Juve gol, dostępny na naszej stronie.

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Szmidt, Wolny, Kulczyński, Ł.Kaczmarek - Jezierski (od 82 min. Pawlak), Badowski (od 82 min. Fabiano), Sosnowski, M.Kaczmarek - Jarecki (k) (od 65 min. Sajda), Stępiński. Żółta kartka: Stępiński. Sędziował Tomasz Sośnierz. Widzów około 400.