V kolejka: Jutrzenka Warta - Mazovia Rawa Maz. 5:0 (1:0)
Klasa B: Jutrzenka II Warta - Iskra Przedłęcze 4:1 (2:0)

31 sierpnia 2013 21:08

W V kolejce przed własną publicznością Jutrzenka efektownie pokonała Mazovię Rawa Maz. 5:0. Rewanż za poprzedni zezon jak najbardziej udany (dwie porażki po 0:1). Zaczęło się od błędu w 10 min. Ł.Kaczmarka, który zagrał do środka wprost pod nogi napastnika gości, ale strzał zawodnika Mazovii przeleciał wysoko nad poprzeczką. W 18 min. bramka dla Juve, a strzelcem zostaje Robert Jarecki, który wciska futbolówkę pod brzuchem bramkarza. W 36 min. zawodnik gości w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem strzela obok słupka. Następnie w 41 min. strzał Stępińskiego zza pola karnego instynktownie broni bramkarz gości. Druga połowa to już dominacja naszej Jutrzenki, czego efektem są cztery bramki. W 49 min. na 2:0 strzela Michał Kaczmarek, a asystę zalicza Przemysław Sosnowski. Parę minut poźniej, a dokładnie w 55 min. z rzutu karnego po zagraniu ręką (główkował Sosnowski) strzela Radek Badowski i jest 3:0. W 59 min. Ł. Kaczmarek strzela minimalnie obok słupka, a w 67 min. jego brat główkuje, ale bramkarz jest na posterunku. 77 min. - idealne zagranie Ł. Kaczmarka do Jareckiego, a ten pięknym strzałem w długi róg podwyższa na 4:0. Minutę poźniej Jaro strzela swoją trzecią bramkę i ustala wynik meczu na 5:0. Goście w 82 min. mają rzut karny, który ląduje na poprzeczce naszej bramki.

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Szmidt, Kulczyński, Pawlak (k), Ł.Kaczmarek - Wolny (od 82 min. Wałęsa), Badowski (od 78 min. Maraszek), Sosnowski (od 69 min. Fabiano), M.Kaczmarek - Jarecki, Stępiński (od 46 min. Sajda). Żółte kartki: Pawlak i Jarecki. Sędziował Paweł Pskit - sędzia Ekstraklasy!!! Widzów około 300.

W następnej kolejce w niedzielę, 8 września o godz. 11.00 Jutrzenka zagra w Zgierzu z Borutą.

W meczu klasy B nasze rezerwy pokonały w Warcie Iskrę Przedłęcze 4:1 po golach Przemysława Sobczyka w 8 min., Dominika Młotkiewicza w 30 min., Piotra Tomaszewskiego w 80 min. i Marcina Nowickiego w 85 min. Skład naszych rezerw: Przygodzki - Małolepszy, Kopacki, R.Cybulski (od 55 min. P.Kobusiewicz), Stawicki - Młotkiewicz (od 60 min. Widelski), Wałęsa (od 75 min. A.Cybulski), J.Kobusiewicz, Nowicki (k), Tomaszewski - Sobczyk (od 68 min. Kacyna). Sędziował Tadeusz Chomiszczak. Widzów około 70.

W następnej kolejce, w niedzielę 8 września o godz. 15.00 Jutrzenka II Warta zagra na wyjeździe z Iskrą Stolec.