IV kolejka: Zawisza Pajęczno - Jutrzenka Warta 1:1 (1:1)
Remis po dobrym meczu!

28 sierpnia 2013 19:50

W meczu IV kolejki Jutrzenka w środę, 28 sierpnia zremisowała z czołowym zespołem minionego sezonu Zawiszą w Pajęcznie 1:1. Wynik został ustalony do przerwy, gdy obie strony stworzyły po kilkka dogodnych sytuacji bramkowych. W 8 min. strzelał Łukasz Kaczmarek, ale obok słupka. W 13 min. zawodnik Zawiszy w sytuacji sam na sam trafił w poprzeczkę. W 16 min. strzał głową napastnika gospodarzy minął naszą poprzeczkę. Minutę później po rożnym z bliska do bramki nie trafili Krzysztof Stępiński i Przemysław Sosnowski. Po następnym rożnym w 18 min. silny strzał Sosnowskiego bramkarz obronił z trudem. W 22 min. Sebastian Domoń z kilkunastu metrów ładnym strzałem dał prowadzenie Zawiszy. Minutę później strzał z dystansu Łukasza Kaczmarka obronił bramkarz. W 33 min. Tomasz Kwiatkowski popełnił błąd, ale na szczęścia zawodnik Zawiszy z bliska nie trafił do pustej bramki szczupakiem! W 38 min. zawodnik Zawiszy przełożył dwóch naszych obrońców, ale strzelił obok naszego słupka! W 45 min. po podaniu Łukasza Szmidta w sytyuacji sam na sam Łukasz Kaczmarek przelobował bramkarza i był remis! Druga połowa to dobra, zacięta i szykba gra obu drużyn. Gospodarze przeważali i mieli kilka dogodnych sytuacji, ale na posterunku był zawsze nasz bramkarz, który wybronił z daleka i bliska kilka strzałów (61, 63, 78 80 i 89 min.!). Juve kontrowało, ale zawodziło ostatnie podanie. Dopiero w doliczonym czasie gry strzelał obchodzący 32 urodziny - Piotr Sajda, ale piłka po rykoszecie minęła bramkę Zawiszy i mecz zakończył się remisem.

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski - Szmidt, Kulczyński, Pawlak (k), Ł.Kaczmarek - Wolny (od 11 min. J.Dzieran), Sosnowski, Maraszek (od 83 min. Badowski), M.Kaczmarek - Jezierski (od 85 min. Sajda), Stępiński. Żółta kartka: Ł.Kaczmarek. Sędziował Marcin Kulawiecki. Widzów około 150, w tym za Jutrzenką 23.

W następnej kolejce Jutrzenka w sobotę, 31 sierpnia o godzinie 18.00 podejmować będzie w Warcie Mazovię Rawa Mazowiecka. Zaś w niedzielę, 1 września o godzinie 14.00 nasze rezerwy zagrają na naszym stadionie z Iskrą Przedłęcze.