XVI kolejka: Jutrzenka Warta - Piast Błaszki 0:0
Derby na remis! Dużo kibiców i doping fanów Juve!

24 marca 2024 21:31

W meczu XVI kolejki, w niedzielę 24 marca Jutrzenka w derbach regionu zremisowała z Piastem Błaszki 0:0. Na trybunach zasiadło około 300 kibiców, którzy gorąco i kulturalnie dopingowali (mowa o młodym fan clubie Juve). Mecz nie stał na najwyższym poziomie i to gospodarze mieli więcej okazji bramkowych, choć goście także mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W Jutrzence zadebiutowali: Bartosz Kikowski i Filip Wierzbicki. Na meczu wydany został nowy numer Juve gol!

Relacja z tego meczu:

7 min. - okazja Piasta - ładna akcja, ale zawodnik gości nie trafił w piłkę w dogodnej sytuacji;

15 min. - gola głową mógł zdobyć Oskar Świątkowski, ale nie trafił czysto w piłkę;

18 min. - strzał Adriana Ciołka - bramkarz Piasta obronił;

20 min. - strzał Oskara Świątkowskiego - obok bramki;

25 min. - strzał zawodnika Piasta - Marek Wojciechowski obronił;

27 min. - nad bramką strzelał nasz Tomasz Niżnikowski;

33 min. - gola zdobył Tomasz Niżnikowski, ale sędzia dopatrzył się spalonego! VAR-u niestety nie mamy!

39 min. - strzał Adriana Sroczyńskiego - nasz bramkarz górą;

45 min. - strzał głową Pawła Leonowa - nad bramką gości;

48 min. - po strzale Dawida Maciaszczyka i interwencji bramkarza piłka trafiła w słupek i na linii złapał ją golkiper Piasta!

60 min. - strzał Oskara Świątkowskiego z pola karnego piłka minęła słupek bramki gości;

67 min. - strzał zawodnika Piasta - Marek Wojciechowski obronił;

70 min. - po ładnej akcji i strzale Oskara Świątkowskiego piłka znów minęła słupek bramki gości;

75 min. - najlepsza okazja gości w tym meczu! Marek Wojciechowski obronił w sytuacji sam na sam z zawodnikiem Piasta!!!

78 min. - Kacper Kaźmierczak odebrał piłkę bramkarzowi - podał do Tomasza Niżnikowskiego - jednak jego strzał przeleciał nad bramką;

84 min. - strzał zawodnika Piasta - nad naszą bramką;

86 min. - Tomasz Niżnikowski przebojem wdarł się w pole karne, ale jego strzał bramkarz nogami wybił na rzut rożny!

90 min. - strzał Adriana Sroczyńskiego przeleciał nad naszą bramką.

Skład Jutrzenki: Wojciechowski - Grembowicz, Leonow, Kikowski, Nowicki (k) - Ciołek (od 73 min. Młotkiewicz), Maciaszczyk, Kaźmierczak (od 90 min. Szczawiński), Świątkowski (od 74 min. Wierzbicki) - Sobczak (od 80 min. Łuczak), Niżnikowski. Trener Artur Zaborowski. Sędziował Łukasz Tomczyk. Widzów około 300.

W  następnej kolejce, 30 marca w Wielką Sobotę o godzinie 16.00 zagramy ze Złoczewią na wyjeździe.