Punkt Szczepień w Szkole Podstawowej przy ul. Świętojańskiej w Warcie

15.06.2021 r. Gmina Warta wraz ze Szpitalem Wojewódzkim w Sieradzu uruchomiła Punkt Szczepień.

Punkt jest czynny we:

• wtorki w godz.: 10:00 - 18:20
  • środy w godz.: 10:00 - 18:20
  • piątki w godz.: 15:30 - 21:00
  • soboty w godz.: 8:00 - 16:20

Do wyboru są trzy rodzaje szczepionek: Pfizer, którym szczepienia odbywają się w piątki, Moderna, którą szczepienia odbywają się w pozostałe dni oraz Johnson, którą szczepienia odbywają się w środy.

Jak zarejestrować się na szczepienie?

• Można zadzwonić na bezpłatną infolinię 989,
  • Do zapisu potrzebny jest nr PESEL. Infolinia działa od godz. 6:00 rano.
  • Można dokonać e-rejestracji na stronie głównej pacjent.gov.pl – logowanie poprzez Profil Zaufany lub dowód osobisty z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowód),
  • Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej Państwa adresu zamieszkania- wybierają Państwo ul. Świętojańską w Warcie. Po zakończeniu rezerwacji wysyłane jest powiadomienie SMS, a dzień przed planowanym terminem system przypomina o szczepieniu.
  • Można skontaktować się bezpośrednio z punktem szczepień pod nr telefonów: 534 844 692 lub 531 648 585
  • 514 483 054 (nr pkt szczepień na ul. Świętojańskiej w Warcie, aktywny w godzinach pracy punktu)

Jak przygotować się do szczepień (Na czczo? Po nocnym spoczynku itp.?)

Nie ma szczególnych zaleceń dotyczących przygotowania do szczepienia. W związku z tym można zaszczepić się w ciągu całego dnia, bez względu na spożywanie posiłków. Dobrze, gdy przed szczepieniem jesteśmy wypoczęci.

Od 7 czerwca 2021 r. szczepić mogą się również dzieci w wieku powyżej 12 lat szczepionką Pfizer. Dzieci do szczepień kwalifikuje lekarz.

Zachęcam
Burmistrz Warty