BIP

e-Dziennik

Hymn szkolny


hymn szkoły - podkład muzyczny

hymn szkoły - wersja z wokalem

Tu, gdzie płynie rzeka Warta
Jest miasteczko ukochane.
W nim ma szkoła sercu bliska,
Ja jej wierny pozostanę.

Ref. Patronem naszym Stanisław Skarżyński
Chciałbym być wielkim, takim jak był On,
By sławić imię naszej, drogiej Szkoły,
By pamięć o Nim żywa była wciąż.

Tu koledzy, koleżanki,
Me przyjaźnie i rozterki.
Tu zdobywam wiedzę wszelką,
By wyruszyć w świat szeroki.

Ref. Patronem naszym Stanisław Skarżyński
Chciałbym być wielkim, takim jak był On,
By sławić imię naszej, drogiej Szkoły,
By pamięć o Nim żywa była wciąż.

Nominacja sukcesem naszych uczniów

17 marca w Warszawie odbyła się Gala, czyli uroczyste podsumowanie kolejnej edycji programu Szkoła Dialogu.. tym razem w formule online.

Szkoła Dialogu to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest zapoznanie uczniów z historią Żydów w Polsce oraz ich wkładem w społeczny, kulturalny i ekonomiczny rozwój kraju. Nasza szkoła przystąpiła do programu w 2019 roku

Uczestnicy ubiegłorocznej Szkoły Dialogu dziś są już absolwentami naszej szkoły (uczęszczali do klas III oddziałów gimnazjalnych i klas VIII). Podczas realizacji  programu poznali nieznaną im historię Warty, odkrywając zapomniane fakty dotyczące żydowskich mieszkańców naszego miasta. Przeprowadzali wywiady z członkami swoich rodzin oraz rozmawiali z lokalnymi aktywistami.. a wszystko po to, by „zrekonstruować” obraz społeczności żydowskiej, która kiedyś żyła w naszym miasteczku. W ramach swych działań opracowali trasę wycieczki po Warcie oraz folder  zatytułowany „Śladami Żydów w Warcie”, zawierający krótkie informacje o miejscach na trasie organizowanej wycieczki oraz historię tych miejsc. W działaniach projektowych byli wspierani przez członków Stowarzyszenia im. Ireneusz Ślipka na rzecz dialogu – polsko żydowskiego w Warcie.

Wcześniej wspomniana Gala to uhonorowanie uczestniczek i uczestników projektu, podziękowanie za ich pracę, a także okazja do ogłoszenia i nagrodzenia najlepszych projektów przygotowanych przez młodzież.  W tegorocznej Gali "uczestniczyła" także nasza szkoła. Uczestniczyła i odniosła sukces!! Zdobyliśmy nominację do nagrody w kategorii "Wpływ na społeczność lokalną". Co prawda głównej nagrody nie zdobyliśmy, ale sama nominacja jest dla nas wielkim sukcesem, skoro znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych uczestników pochodzących z siedemdziesięciu trzech szkół z całego kraju.

Zachęcam do obejrzenia Gali… Oto odsyłacz do strony internetowej: https://www.youtube.com/watch?v=MCEU_lCHTiQ.

Zachęcam również do obejrzenia film, którego fragmenty wykorzystano podczas Gali. http://sp-warta.pl/index.php/z-zycia-szkoly/297-podsumowanie-projektu-edukacyjnego-ireneusz-slipek-most-miedzy-dwiema-kulturami

A oto Ci, o których mowa - uczniowie Szkoły Podstawowej im. kpt. pil. Stanisława Skarżyńskiego w Warcie, uczestniczki i uczestnicy programu SZKOŁA DIALOGU realizowanego w roku szkolnym 2018/2019: Zuzanna Chojecka, Jakub Jarecki, Marta Leoniak, Marcelina Miler, Wiktoria Gorzuch, Aleksandra Cieślak, Jakub Stępień, Martyna Serafińska, Zuzanna Janczak, Szymon Krawczyk, Paulina Stępień, Sylwia Adamiak, Alicja Grześkowiak, Gabriela Woźniak, Zuzanna Banasiak, Alicja Zakrzewska.

BRAWO, brawo, brawo! Jestem z Was dumna!!! Praca z Wami była dla mnie ogromną przyjemnością.

W imieniu uczniów i własnym dziękuję wszystkim, którzy wspomagali nas w drodze do osiągnięcia celu: Panu Krystianowi Kroguleckiemu, Burmistrzowi Warty, Panu Piotrowi Trojanowskiemu i Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji w Warcie, Panu Marcinowi Wojtysiakowi, kierownikowi Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Warcie, Panu Hubertowi Kamoli, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Warcie oraz nauczycielom naszej szkoły.

Szczególne podziękowania składam członkom Stowarzyszenia im. Ireneusz Ślipka na rzecz dialogu – polsko żydowskiego w Warcie. Dodam, że Forum Dialogu uznało Stowarzyszenie oficjalnym partnerem Szkoły Podstawowej w Warcie podczas tegorocznych działań w ramach programu Szkoła Dialogu dla szkół kontynuujących uczestnictwo w programie.

opiekun projektu: Beata Łuczak