Z wizytą u seniorów

Uczniowie i uczennice naszej szkoły odwiedzili w listopadzie mieszkańców Domu Opieki Społecznej w Sieradzu. Przedstawili im spektakl przygotowany z okazji  czterdziestej rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Montaż słowno-muzyczny składał się z informacji biograficznych, poezji autorstwa Jana Pawła II. Niektóre z wierszy stanowią tekst piosenek. Zostały one pięknie wykonane przez Gabrielę Wożniak i Martę Leoniak. Publiczność wydawała się wzruszona przypomnieniem postaci wielkiego Polaka. Mamy wrażenie, że dla starszych osób, mieszkańców DPS-u, miłe było także spotkanie z nami, uczniami szkoły. Wzajemnie obdarowaliśmy się słodkościami, porozmawialiśmy ze sobą.  Doświadczyliśmy  przyjemności z dzielenia się z innymi. Radość i wzruszenie seniorów było dla nas wielka nagrodą. Przekonaliśmy się, że dobrze jest szukać ludzi, którzy potrzebują naszego zainteresowania, troski i szacunku, bo korzyść z takich spotkań mają obydwie strony.

Zapraszamy do galerii zdjęć - Z wizytą u seniorów