Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Warcie

Niepodległa, niepokorna
Zawsze była, będzie, jest.
Janusz Szczepkowski

11-ty listopada,  wielka data dla każdego Polaka.  Jeszcze przez długi czas brzmieć będzie melodia Mazurka Dąbrowskiego tak uroczyście śpiewanego. W tym szczególnym roku również my chcieliśmy podkreślić przełomowy moment w historii, wspomnieć jak pięknie świętuje się wolność  po latach walk, trudu i wylanej krwi polskich żołnierzy. Pamiętaliśmy poprzez  przygotowanie przez uczniów kotylionów, uroczystą akademię, konkursy szkolne (szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny, konkurs literacki „Życzenia dla Polski”). Uczniowie przygotowali specjalny taniec z fagami, recytację utworów patriotycznych. Całą uroczystość podkreślił śpiewem chór szkolny prowadzony przez p. Monikę Wrzesińską.

Zachęcając wszystkich do świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie przedstawili uroczystą akademię także w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja dla władz i mieszkańców Warty.

Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją.

akademię przygotowały :
Dorota Gaj – Ciupa