Pasowanie pierwszoklasistów

Dnia 14 października 2021 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej im. kpt. pil. Stanisława Skarżyńskiego w Warcie 44 pierwszoklasistów. Uczniowie klas I zanim zostali włączeni do społeczności szkolnej, wzięli udział w programie artystycznym przygotowanym przez uczniów klas: IIIa i IIIb, prezentując tym samym to, czego zdążyli się nauczyć oraz pokazali, czy zasłużyli na miano uczniów.

W uroczystości wzięli udział rodzice uczniów, nauczyciele, jak i zaproszeni goście. Burmistrz Warty - Krystian Krogulecki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Warcie - Grzegorz Kopacki i przedstawiciel Rady Rodziców - Krzysztof Kossak skierowali do naszych wychowanków wiele ciepłych słów.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Aktu pasowania na ucznia dokonał dyrektor szkoły Hubert Kamola.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od przybyłych gości. Nie zabrało również życzeń dla kadry pedagogicznej i pracowników obsługi z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Chwile pełne emocji zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak i rodziców na zawsze pozostaną w pamięci pierwszoklasistów.

W tym dniu nagrodę dla najlepszego ucznia roku szkolnego 2020/2021 (najwyższa średnia ocen i najwyższy wynik z egzaminu ósmoklasisty) otrzymała absolwentka szkoły – Dobrawa Szczekla.

Galeria zdjęć - Pasowanie pierwszoklasistów