Przedszkole - strona www

Biblioteka szkolna

BIP

e-Dziennik

Kronika szkolnych wydarzeń

Hymn szkolny


Tu, gdzie płynie rzeka Warta
Jest miasteczko ukochane.
W nim ma szkoła sercu bliska,
Ja jej wierny pozostanę.

Ref. Patronem naszym Stanisław Skarżyński
Chciałbym być wielkim, takim jak był On,
By sławić imię naszej, drogiej Szkoły,
By pamięć o Nim żywa była wciąż.

Tu koledzy, koleżanki,
Me przyjaźnie i rozterki.
Tu zdobywam wiedzę wszelką,
By wyruszyć w świat szeroki.

Ref. Patronem naszym Stanisław Skarżyński
Chciałbym być wielkim, takim jak był On,
By sławić imię naszej, drogiej Szkoły,
By pamięć o Nim żywa była wciąż.

Burmistrz Warty gościem uczniów klasy VIII b

W dniu 03.04.2019 r. Pan Krystian Krogulecki Burmistrz Warty był gościem uczniów klasy VIII b. Ale zanim o dzisiejszym spotkaniu… kilka słów o tym, jak do niego doszło.
Na jednej z lekcji utrwalaliśmy zasady pisania listu oficjalnego. Postanowiliśmy, że napiszemy listy do Burmistrza Warty, w którym poruszymy sprawy nas interesujące, a mianowicie rozwój naszej gminy oraz problem, który nas bezpośrednio dotyczy, czyli brak miejsc, w którym mogliśmy spędzać wolny czas, zwłaszcza po zakończeniu lekcji. Pani Beata Łuczak, nasza polonistka, przekazała listy panu Burmistrzowi. Potem zrodził się pomysł przeprowadzenia wywiadu z włodarzem naszego miasta. Termin został ustalony, a my zabraliśmy się do pracy. Najpierw odbyły się zajęcia, na których poznaliśmy tajniki sztuki przeprowadzania wywiadu. Następnie poszukiwaliśmy informacji o naszym przyszłym rozmówcy, układaliśmy pytania, przeredagowaliśmy te, które uznaliśmy za banalne i ustaliliśmy, jaka będzie ich kolejność podczas wywiadu.

Oprócz pana Burmistrza gościliśmy też pana Dyrektora oraz kilka pań uczących w naszej szkole. Pan Burmistrz udzielił odpowiedzi na zadawane przez nas pytania, a na zakończenie ustosunkował się naszych listów.

Pełen tekst wywiadu opublikowany zostanie po dokonaniu autoryzacji przez pana Burmistrza.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy
Panu Krystianowi Kroguleckiemu
Burmistrzowi Warty
za udzielenie nam wywiadu, zainteresowanie naszymi listami
oraz okazaną nam życzliwość.
Była to dla nas niezwykła lekcja języka polskiego. 

 

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą uczniowie klasy Szkoły Podstawowej w Warcie udostępniają pełen tekst wywiadu z panem Krystianem Krogulecki Burmistrzem Warty. Przypomnijmy, że pan Burmistrz był gościem uczniów klasy VIII b w dn. 03.04.2019 r. Wywiad jest po autoryzacji - Wywiad

Uczniowie klasy VIII b

Święto Szkoły - Turniej tenisa stołowego

Tego jeszcze nie było!!! Podczas tegorocznej edycji Święta Szkoły Podstawowej w Warcie odbył się turniej tenisa stołowego w kategorii open. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jednym z zawodników był pan Krystian Krogulecki Burmistrz Warty. Pan Burmistrz okazał się bezkonkurencyjny. Pokonał pana Zbigniewa Talagę, Kolejna ciekawostka – pan Sławomir Wawrowski Sekretarz zajął trzecie miejsce. Organizatorzy maja nadzieję, że udział tak znamienitych zawodników wpisze się w tradycję ich święta.

Galeria zdjęć - Turniej tenisa stołowego

 

Festiwal Wiedzy i Umiejętności 2019

 W tym roku odbyła się druga edycja Festiwalu Wiedzy i Umiejętności, a w jego ramach zmagania o zdobycie nagrody w postaci Przechodniego Pucharu STACH. Nazwa Pucharu nawiązuje do imienia naszego patrona, Stanisława Skarżyńskiego. Wydarzenie to po raz kolejny związane było z obchodami Dnia Patrona szkoły i mamy nadzieję, że stanie się ono tradycją szkoły. Ogromną wartością  przedsięwzięcia jest zaangażowanie uczniów. Na każdym etapie realizacji projektu i w różnych jego obszarach aktywność dzieci i młodzieży była tak duża, że można nazwać ją „pospolitym ruszeniem”. W czasie festiwalu chcemy przedstawić różnorodne zainteresowania uczniów, ich pasje, umiejętności, sukcesy, osiągnięcia o których często koledzy i nauczyciele nie wiedzą. Wydarzenie to wymaga długich przygotowań, a sam dzień festiwalu to kulminacja zdolności integracji i współpracy wszystkich grup tworzących szkolną społeczność. Nie odbywają się wtedy zajęcia lekcyjne, ale nie brakuje kontaktu z wiedzą i okazji do wykazania się zdolnościami! 

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W SIERADZU

Dnia 22 maja 2019 roku uczniowie klas I-III odwiedzili siedzibę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu. Uczniowie uczestniczyli w pogadance, którą poprowadził z-ca Komendanta Powiatowego PPSP w Sieradzu st kpt. mgr inż. Tomasz Łodo.

W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie burzy, wypadku, czy pożaru. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Strażacy zaprezentowali swoje umundurowanie i ekwipunek. Uczniowie mogli przymierzyć specjalistyczny -jakże ciężki strój, w którym strażacy gaszą pożary. Wielką atrakcją dla uczniów były ćwiczenia z gaszeniem ,,ognia”. Strażacy pokazali uczniom sprzęt i wyposażenie specjalistycznych wozów strażackich. Dzieci mogły wejść do wozów, sprawdzić wyposażenie i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji. Zwiedziliśmy plac treningowy oraz główne miejsce dowodzenia. Zainteresowanie było ogromne. Dzięki spotkaniu z wyjątkowymi gośćmi uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Dziękujemy strażakom za atrakcyjne i ważne zajęcia. Wszystkim strażakom życzymy wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę. Uczniowie podziękowania w formie pisemnej złożyli na ręce z-cy Komendanta Powiatowego PPSP w Sieradzu st kpt. mgr inż. Tomasza Łodo.

To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Większość z nich chciałaby w przyszłości zostać strażakami. Czas pokaże czy tak będzie….

Za zorganizowanie wycieczki  dziękujemy Panu Danielowi Joachimiakowi.

Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas I-III

Dnia 17 maja 2019 roku odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas I-III. 

W konkursie wzięło udział:

 • 17 uczniów z klas pierwszych,
 • 9 uczniów z klas drugich,
 • 11 uczniów z klasy trzeciej.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja powołana z nauczycieli uczących w klasach I-III. 

Konkurs dla uczniów klas pierwszych rozpoczął się o godzinie 8.30

Jury w składzie: 

 • Maria Matusiak
 • Małgorzata Kłys

przyznało następujące nagrody:

 • I miejsce- uczniowie klasy I a: Kalina Angerman i Marcel Mituła;
 • II miejsce – uczniowie klasy I b: Maja Gaj, Nikodem Jeziorny; uczeń klasy I c: Tymoteusz Rządkowski;
 • III miejsce – uczennica klasy I b: Nadia Kozielska, uczeń klasy I c: Szymon Sobczyk

Konkurs dla uczniów klas drugich rozpoczął się o godz. 9.30

Jury w składzie:

 • Katarzyna Piasecka
 • Ewa Wilczek
 • Elżbieta Woźniak

przyznało następujące nagrody:

 • I miejsce uczennica klasy II a: Hanna Marciniak;
 • II miejsce uczniowie klasy II a: Wojciech Kopytek i Faustyna Woźniak
 • III miejsce uczennica Klasy I c: Wioletta Dorabiała

Konkurs dla uczniów klas trzecich rozpoczął się o godz. 10.30

Jury w składzie:

 • Mariola Wawrowska
 • Anna Jóźwicka

przyznało następujące nagrody:

 • I miejsce Marika Bednarek i Marika Chojecka
 • II miejsce Ernest Stasiak
 • III miejsce Lev Kovalevskyi

Gratulujemy!

Organizatorzy konkursu: Małgorzata Kłys, Maria Matusiak, Mariola Wawrowska

Pałac w Małkowie miejscem „żywej lekcji regionalizmu”

W tym niezwykłym miejscu 15.05.2019 r. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Na regionalną nutę”dla uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej w Warcie. Uczniowie brali udział w zajęciach warsztatowych. Pani Aleksandra Adamas zdradzała uczestnikom tajniki sieradzkiego rękodzieła ludowego, a członkowie Zespołu Ludowego Bałdrzychowianie uczyli owijoka i sieradzkiej polki. Ósmoklasiści słuchali fragmentów „Chłopów” Władysława St. Reymonta w wykonaniu: pana Krystiana Kroguleckiego Burmistrza Warty, pana Wojciecha Wójcika, pana Zbigniewa Talagi oraz pana Huberta Kamoli. Właścicielka obiektu, pani Agnieszka Kudlik-Budzińska, oprowadziła uczniów po obiekcie, opowiadając o tym pięknym miejscu i o jego związku z wyżej wspomnianym Noblistą.

W kolejnej części podsumowania projektu uczniowie przedstawili efekty swojej pracy. Były prezentacje multimedialne („Polszczyzna niejedno ma imię” i „Obrzędy i zwyczaje regionu sieradzkiego”), referat pt. „Mówimy Reymont – myślimy „Chłopi” oraz informacje o ludowym stroju sieradzkim. Na zakończenie wszyscy mogli skosztować ludowego jadła.

Działania koordynatorek podczas trwania całego projektu miały  na celu podkreślenie znaczenia potrzeby odkrywania wiedzy o miejscu, w którym się urodziliśmy i żyjemy; pielęgnowania tradycji, zwyczajów, obrzędów oraz gwary naszego regionu w myśl spisanych przez Kamila Cypriana Norwida słów: „Lecz aby drogę mierzyć przyszłą, trzeba nam pomnieć skąd się wyszło”.

Koordynatorki projektu jeszcze raz dziękują wszystkim zaproszonym gościom oraz partnerom projektu za umożliwienie uczniom uczestniczenia w tej „żywej lekcji regionalizmu”.

Partnerzy projektu

 • Agnieszka Kudlik-Budzińska - dyrektor zarządzający Zespołu Pałacowo-Parkowego w Małkowie;
 • Aleksandra Adamas – członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie - oddział w Łodzi;
 • Zbigniew Talaga – tłumacz przysięgły języka angielskiego, emerytowany nauczyciel;
 • Członkowie Zespołu Ludowego Bałdrzychowianie.

Koordynatorki projekt: Beata Łuczak, Dorota Gaj-Ciupa, Julia Rządkowska.

Zapraszamy do galerii zdjęć - Lekcja Regionalizmu w Małkowie

POWITANIE WIOSNY klasy I - III

Dnia 20 marca 2019 roku uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uroczyście witali nadejście wiosny. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy Ib pod kierunkiem mgr Ewy Wilczek. 

W imprezie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Podczas przedstawienia można było zaobserwować, jak dzieci wcieliły się w swoje role i z jakim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności zgromadzonej widowni. Impreza, w której brały udział, była wyjątkową okazją do wzajemnego zintegrowania się i osiągnięcia osobistych sukcesów przez każde dziecko.

Impreza zakończyła się na boisku szkolnym spaleniem Marzanny.

Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę. Wszyscy świetnie się bawili. Wierzymy, że wiosna wkrótce do nas przyjdzie.

Zapraszamy do galerii zdjęć -  POWITANIE  WIOSNY klasy I - III

Apel Dzień Kobiet klasy I - III

Dnia 08.03.2012r w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego. W tym dniu każda kobieta została obdarowana przez chłopców kwiatkiem. Apel poprowadził Kacper Maćczak z klasy III a. Po części oficjalnej przygotowanej przez chłopców z klasy III a nastąpił turniej. Sześć Super Dziewczyn z poszczególnych klas wzięło udział w konkurencjach. Turniej miał wyłonić  SUPER DZIEWCZYNĘ KLAS I-III.

Uczestniczki dały z siebie wszystko.  Musiały one między innymi:

 • nakryć do stołu,
 • sprawdzić się jako krawcowe przyszywając guzik,
 • odgadnąć zapach różnych przypraw,
 • zapakować prezent,
 • zrobić z koralików bransoletkę.

Nad prawidłowym wykonaniem każdego zadania czuwało jury, w skład którego weszli chłopcy z poszczególnych klas pod przewodnictwem p. Wiktora Szymczaka.

SUPER  DZIEWCZYNĄ  KLAS I-III została MARIKA  BEDNAREK z klasy III a. 

Gratulujemy!!!

 Zapraszamy do galerii zdjęć - Dzień Kobiet klasy I - III

XIII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W szkole  wśród uczniów klas I-III odbył się XIII Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”. Wzięło w nim udział 17 uczniów klas pierwszych, 12 uczniów z klas drugich i 6 uczniów z klasy III.

Komisja w składzie:

 • mgr Maria Matusiak – wicedyrektor klas I-III,
 • mgr Małgorzata Kłys -  bibliotekarz,
 • mgr Anna Putyńska – psycholog szkolny,
 • mgr Katarzyna Piasecka – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

przyznała następujące nagrody:

klasy I

 • I miejsce  Stanisław Cegiełka uczeń klasy Ia
 • II miejsce Kalina Angerman i Hanna Maćczak uczennice klasy Ia
 • III miejsce Bartłomiej Stępień uczeń klasy Ia
 • Wyróżnienie: Amelia Wrońska uczennica klasy Ib i Mikołaj Krupiński uczeń klasy Ic

klasy II

 • I miejsce Hanna Marciniak uczennica klasy IIb
 • II miejsce Dominik Pawłowski uczeń klasy IIa
 • III miejsce Zuzanna Olejnik i Jakub Szczepański uczniowie klasy IIb

klasy  III

 • I miejsce Kacper Maćczak uczeń klasy IIIa
 • II miejsce Agata Sobczak uczennica klasy IIIa
 • III miejsce Błażej Kalwaciński uczeń klasy IIIa
 • Wyróżnienie: Marika Chojecka uczennica klasy IIIa

Uczniowie:
Stanisław Cegiełka, Hanna Marciniak, Kacper Maćczak będą reprezentować szkołę na XIII Międzyszkolnym Konkursie  Recytatorskim Poezji Dziecięcej w Raczkowie. Gratulujemy!!!

Zapraszamy do Galerii XIII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

 

"BohaterON w Twojej Szkole"

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w szkole zrodziła się idea udziału w jednym z największych ogólnopolskich projektów o tematyce historycznej „BohaterON - włącz historię!”. W ramach akcji uczniowie i pracownicy szkoły pisali kartki pocztowe z życzeniami do Powstańców Warszawskich. Dzieci i młodzież we wzruszający sposób dziękowały Powstańcom. Młodsi uczniowie najczęściej ozdabiali kartki pięknymi rysunkami, zamieszczali na nich symbole narodowe, biało-czerwone serca, bukiety kwiatów oraz pisali słowa podziękowania i szacunku. Młodzież gimnazjalna dzieliła się swoimi spostrzeżeniami oraz dziękowała za heroiczną walkę za Ojczyznę, za wolną Polskę. 

Podczas Gali Finałowej III edycji projektu BohaterON, która odbyła się w dn. 13 grudnia 2018 r. w Teatrze Polskim w Warszawie, wszystkie kartki, jakie zostały napisane w ramach akcji (było ich łącznie 290 544, w tym 430 z naszej szkoły), trafiły do rąk żyjących jeszcze Powstańców. Życzenia od najmłodszego pokolenia sprawiły Bohaterom wiele radości. 

Organizator szkolnej akcji, p. Agata Pawlak, składa serdeczne podziękowania wszystkim uczniom za wspaniałą postawę i zaangażowanie, kierując przy tym szczególne wyrazy uznania dla wychowawców najmłodszych klas (I-III) oraz p. Aldony Małolepszej, p. Dariusza Ciesielskiego i p. Moniki Olejnik za opiekę merytoryczną i wsparcie projektu.

Zapraszamy do Galerii zdjęć - BohaterON

Wieczorek poetycki

20 listopada 2018 roku o godzinie 17.00 w Warckim Centrum Kultury rozpoczął się kolejny z cyklu „Wieczorków poetyckich” zatytułowany „RADOSNA NIEPODLEGŁA”. To przedstawienie słowno – muzyczne dla uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie klasy 5a, 4a, 4c, 8a, 1a, 3a oraz klas 3A, 3D oraz 3E oddziałów gimnazjalnych poprzez poezję  i muzykę przenieśli zaproszonych gości w czasy zaborów, postań, I wojny światowej  do roku 1918 i odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dziś,  w setną rocznicę wspólne radowali się z tej wolności. Usłyszeliśmy teksty m.in. Władysława Bełzy, Marii Konopnickiej, C. K. Norwida, Juliusza Słowackiego,  Jana Lechonia, Leopolda Staffa, Wisławy Szymborskiej, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dzięki chórowi szkolnemu „DECYMA” pod kierunkiem pani Moniki Wrzesińskiej wybrzmiały pieśni legionowe: ,, Wojenko, wojenko”, „My, pierwsza brygada”, „Przybyli ułani pod okienko”, „ O mój rozmarynie” czy  „Cześć polskiej ziemi cześć”.

W tych radosnych chwilach usłyszeliśmy również współczesne interpretacje znanych piosenek :,,Powrócisz tu”, „Warszawo ma” i „Taki kraj” dzięki gościnnemu występowi Klaudii Gardzielik uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku.

Występy uczniów Szkoły Podstawowej w Warcie oglądali zaproszeni goście m.in.  Burmistrz Warty pan Krystian Krogulecki, radny powiatowy pan Tomasz Baliński, dyrektor byłego Publicznego Gimnazjum w Warcie, pan Wojciech Wójcik z małżonką, dzięki któremu „Wieczorki poetyckie”  rozpoczęły swoją  działalność. Gościliśmy również   dyrektorów szkół z Warty, radnych z Warty, dyrektora WODN w Sieradzu, pana Olgierda Neymana, nauczycieli  i pracowników Szkoły Podstawowej w Warcie ale przede wszystkim dumnych rodziców. Rodziców, którzy wspierali i aktywnie włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia.

Spotkania te rozpoczęły się w 2010 r w Publicznym Gimnazjum w Warcie a dziś kontynuowane są w Szkole Podstawowej im. kpt. pil. S. Skarżyńskiego w Warcie. W tak ważną rocznicę, dzięki uprzejmości dyrektora Warckiego Centrum Kultury, pana Wiktora Baranowskiego, po raz pierwszy młodzi aktorzy – amatorzy mogli wystąpić na scenie. Chwile te zatrzymała na zdjęciach pani fotograf Anna Majewska. 

Po występie widzowie i artyści zostali zaproszeni na filiżankę gorącej kawy i herbaty oraz domowe ciasto.   

Organizatorki pragną gorąco podziękować dyrektorowi WCK panu Wiktorowi Baranowskiemu oraz pani Annie Majewskiej.

Zapraszamy do galerii zdjęć - Wieczorek poetycki

Elżbieta Słowińska
Monika Olejnik
Aldona Małolepsza
Monika Wrzesińska

Z wizytą u seniorów

Uczniowie i uczennice naszej szkoły odwiedzili w listopadzie mieszkańców Domu Opieki Społecznej w Sieradzu. Przedstawili im spektakl przygotowany z okazji  czterdziestej rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Montaż słowno-muzyczny składał się z informacji biograficznych, poezji autorstwa Jana Pawła II. Niektóre z wierszy stanowią tekst piosenek. Zostały one pięknie wykonane przez Gabrielę Wożniak i Martę Leoniak. Publiczność wydawała się wzruszona przypomnieniem postaci wielkiego Polaka. Mamy wrażenie, że dla starszych osób, mieszkańców DPS-u, miłe było także spotkanie z nami, uczniami szkoły. Wzajemnie obdarowaliśmy się słodkościami, porozmawialiśmy ze sobą.  Doświadczyliśmy  przyjemności z dzielenia się z innymi. Radość i wzruszenie seniorów było dla nas wielka nagrodą. Przekonaliśmy się, że dobrze jest szukać ludzi, którzy potrzebują naszego zainteresowania, troski i szacunku, bo korzyść z takich spotkań mają obydwie strony.

Zapraszamy do galerii zdjęć - Z wizytą u seniorów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Warcie

Niepodległa, niepokorna
Zawsze była, będzie, jest. 
Janusz Szczepkowski

11-ty listopada,  wielka data dla każdego Polaka.  Jeszcze przez długi czas brzmieć będzie melodia Mazurka Dąbrowskiego tak uroczyście śpiewanego. W tym szczególnym roku również my chcieliśmy podkreślić przełomowy moment w historii, wspomnieć jak pięknie świętuje się wolność  po latach walk, trudu i wylanej krwi polskich żołnierzy. Pamiętaliśmy poprzez  przygotowanie przez uczniów kotylionów, uroczystą akademię, konkursy szkolne (szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny, konkurs literacki „Życzenia dla Polski”). Uczniowie przygotowali specjalny taniec z fagami, recytację utworów patriotycznych. Całą uroczystość podkreślił śpiewem chór szkolny prowadzony przez p. Monikę Wrzesińską.

Zachęcając wszystkich do świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie przedstawili uroczystą akademię także w kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja dla władz i mieszkańców Warty.

Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją.

akademię przygotowały :
Dorota Gaj – Ciupa
Julia Rządkowska

Zapraszamy do galerii zdjęć - 11 listopada

XIV Szkolny Konkurs Recytatorski klas IV – VIII pt. „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” C.K.Norwid

W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Spośród 20 uczestników udało się wyłonić zwycięzców. Gratulujemy wszystkim talentu! XIV Szkolny Konkurs Recytatorski klas IV – VIII pt. „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” C.K.Norwid

Laureaci:

 • I miejsce -  Justyna Chruściel kl. 8a
 • II miejsce -  Gabriela Woźniak kl.8a

Wyróżnienia: Paulina Chruściel kl.4c, Amelia Bilska kl.5a, Dobrawa Szczekla kl. 6a, Weronika Szczepaniak kl.8a, Alicja Grześkowiak kl.8a, Paulina Stępień kl.8b

Dwa pierwsze miejsca będą reprezentować szkołę na IX Regionalnym Konkursie Recytatorskim. Życzymy powodzeniaJ

 

Organizatorzy:
mgr Beata Łuczak
mgr Julia Rządkowska